Przerwa Techniczna – Sonata Księżycowa

Przerwa Techniczna – Sonata Księżycowa

wpis w: audycje, Przerwa Techniczna | 3

Srebrny Glob fascynuje nas od zarania cywilizacji. Przyjrzyjmy się, jak przebiegał program Apollo, jakie były motywy jego proponentów, jak udało się doprowadzić do postawienia ludzkiej stopy na Księżycu i jak to miało koszty oraz konsekwencje. Na koniec audycji burzliwa dyskusja z słuchaczami na gorący temat teorii spiskowych zawiązanych wokół lądowania na Księżycu.

3 Odpowiedzi

  1. Dobra merytoryczna audycja, a animacja ją promująca jest przezabawna!

  2. 1:07:00 Jestem otwarty na teorie spiskowe, które mają jakiś sens, ale śmieszą mnie do łez dziecinne zarzuty w stylu: „jak on był pierwszy na księżycu, to skąd się wzięła ta kamera na zewnątrz”. Nie przyszło Wam do głowy, foliarze, że nawet ktoś szykujący mały prywatny film-fałszywkę na Youtube’a pomyślałby o tak podstawowych rzeczach, które mogą go zdradzić?? A co dopiero przy tak gigantycznym przekręcie, który śledzi cała ludzkość?

    2:11:30 To podobny przypadek. Etam jako zwykły człowiek, nie będący ekspertem od fizyki, ma wątpliwości co do trafienia laserem w lustro zostawione na Księżycu. Ale jakoś nie słyszałem, żeby któryś z tysięcy naukowców na całym świecie poddawał to w wątpliwość. Czy oni wszyscy co do jednego uczestniczą w spisku??

    Pamiętajcie: świat jest większy i bardziej skomplikowany, niż wasza piwnica z internetem – tu żyje 7 miliardów ludzi, a wśród nich mnóstwo ekspertów z różnych dziedzin. Ktoś, kto planuje spisek, musi oszukać również ich.

    Przypomina mi się chyba najzabawniejsza teoria spiskowa: płaskiej ziemi. Każdy może sprawdzić jej kulistość, zobaczcie od 16:33 https://youtu.be/YdfNuwMhMg4?t=16m33s . Wystarczy obserwować nadmorski wieżowiec przez lunetę z odpływającego statku, kolejne piętra „zapadają się” pod horyzontem.

  3. […] obalić tezę o fałszerstwie. Jeśli ktoś by chciał bliżej się z nimi zapoznać, odsyłam do podcastu „Sonata księżycowa” na Nocnym […]

Zostaw Komentarz