Kolejna odsłona Przerwy Technicznej z gościem – prof. dr hab. Krzysztofem Michalikiem. Odpowiedzieliśmy na parę zaległych pytań, nadgoniliśmy model Elektrycznego Wszechświata, a wszystko wśród licznych, swobodnych, lecz ciągle naukowych dygresji.
Linki przesłane przez pana Krzysztofa:
Odnośniki do audycji z udziałem prof. Michalika temat EW, przy okazji również z AI:http://krzysztof-michalik.com/ professional-profile/ interviews-on-ai/
Dodatkowe komentarze i materiały uzupełniające do audycji na blogu:
http://krzysztof-michalik.com/ blog/, (należy go przeszukać bo różne notki są rozproszone, np.: http://krzysztof-michalik.com/ blog/electric-universe-new- lecture-by-dr-stephen- crothers/)
Materiały w języku polskim: http://krzysztof-michalik.com/ blog/page/2/
Projekt badawczy Thuberbolt Project (poświęcony w całości EW): https://www.thunderbolts.info/ wp/
Polskojęzyczna strona poświęcona Elektrycznemu Wszechświatowi http://piorunybogow.blogspot. com/
Dr Crothers niezwykle ciekawie o czarnych dziurach i teorii względności (kilka wybranych wykładów i prelekcji):
Podcast: Pobierz
6 Odpowiedzi
Jasiek
Witam.
Bardzo dobra audycja,oby więcej takich.Mam pytanie do pana Krzysztofa.Chodzi o koncepcję elektrycznego wszechświata i postać rzeczy, jakie są zaprezentowane przez twórców filmu „Pioruny bogów”.Temat zainteresował mnie parę lat temu i po jakimś czasie wpadły mi w ręce książki Hansa Joachima Zillmera.Podobnie jak np.Michael Cremo i J.Thompson w „Zakazana archeologia i ukryta historia ludzkości” przedstawia dowody(głównie archeologiczne artefakty,niedoskonałości metod pomiarowych datowania węglem i nie tylko),na podstawie których,dochodzi do wniosków,że ewolucja nie ma miejsca a wiek Ziemi jest całkiem młody.Czytając prace H.J.Zillmera zauważyłem korelacje opisu wielkiego potopu i towarzyszących mu kataklizmów z opisami właśnie twórców Piorunów bogów.Czy zetknął się pan Krzysztof z tymi autorami i czy ma jakieś zdanie na ten temat?
Pozdrawiam
Jasiek
mechanterian
Polecam marteriał na tagen tv pt ,,rzeczywistość nieoczywista” panią która jako poważny naukowiec doszła do wniosku, że to świadomość musiała ukształtować struktury przez które sie przejawia i to ona jest niejako nadrzędna i pierwotna.
Krzysztof Michalik
Szanowni Słuchacze,
W planie, poza EW (ale decyzja należy do Redakcji Radia) przewiduję rozpoczęcie od odpowiedzi na pozostałe pytania (w tym z poprzedniego programu), muszę jedynie samoograniczyć się czasowo, bo odpowiedzi nie są esencją programu.
@mechanterian – obejrzę podany program w miarę czasu (i jak tu walczyć z czasoprzestrzenią?) i spróbuję odpowiedzieć. Jednak później proszę o reakcję – pytam czasem studentów „Czy moja odpowiedź jest satysfakcjonująca, czy coś dopowiedzieć” itp. Z przyjemnością odpowiem też na pytanie Pana @Jasiek – aczkolwiek to niemal na książkę w rodzju Cremo 🙂 Będę również wdzięczny za informację zwrotną, bowiem gdy rozmawiam z Redaktorem i Państwem, to nie kontroluję czatu.
Jeśli pojawią się inne pytania, to można je chyba (?) napisać także tą drogą, bowiem to jedyna widoczna dla mnie (ja generalnie nie używam Skype).
Pozdrawiam,
Krzysztof Michalik
Tomala
Witam i dziękuję za poświęcenie czasu na odniesienie się do mojego pytania.
Potrzeba, ze słownika polsko-ukraińskiego: hadron= адронний.
Szczepan
Idea recenzji peer review jest szczytna, ale może działać tylko w tych gałęziach nauki, gdzie przedstawiany jest działający model z czym jak wiadomo trudno. We wszystkich innych „miękkich” dziedzinach jest to zwykle wyłudzanie dotacji. A sposobów na to, żeby pozakładać kartele wzajemnej adoracji jest bez liku. Ujawnione fałszerstwa jakoś nie doprowadziły do odebrania choćby jednej profesury, co mówi więcej niż mniej.
FAN nr 1
Świetnie słucha się Pana Profesora, duża erudycja i szeroki zakres wiedzy z różnych dziedzin. Powodzenia i dalszych nagrań!!!!