Lewym Okiem – Naród urojony

Lewym Okiem – Naród urojony

wpis w: audycje, Lewym okiem | 9

O tym jak naród jest pojęciem urojonym żyjącym tylko w ludziach którzy chcą wierzyć w jego istnienie. I o tym jak narody są młode i sztuczne.

9 Odpowiedzi

 1. Lubie Cie Błażej, ale ten temat jest mega naciągany. Wspólna historia zależy ogólnie, a nie od punktu utworzenia państwa.
  Wspólny język jest, urzędowy. Ustalony. Zgadamy ssie tylko z tym, że nie jest to naturalne tylko ustalone, dla kontroli, określenia się i odróżnienia od innych

 2. Nigd y nie wie rzył em że istn ieje gad ając y sz czur.Mylił em sieeee

 3. Dlaczego Błażej wychowany w (chyba) POLSKIEJ kulturze, którego POLSKA wykształciła ( i jego rodziców zapewne też) wmawia POLAKOM ze ICH naród nie istnieje( słowo ICH nie jest przypadkowo bo jak rozumiem Błażej za część te narodu się nie uważa) ? . Ale nie na problemu z tym żeby jednym tchem deklarować się że jest ŻYDEM. No to jak to jest Panie Błażeju? o co tutaj chodzi? Skoro nie ma narodów ( w tym POLSKIEGO) to jak to możliwe że ISTNIEJĄ Żydzi? Ze sam deklarujesz się jako Żyd? Taki błąd logiczny u tak inteligentnego człowieka? niewiarygodne….wiec co?A czy to nie jest zwyczajnym RASIZMEM twierdzenie że owszem ŻYDZI są NARODEM ale POLACY…. oooo fuuuu …..zwyczajni GOJE mieniący się NARODEM??? niedopuszczalne!! TO trzeba ZWALCZAĆ. A czy to Panie Błażeju nie chodzi o zwyczajną wrogość do POLAKÓW i wszystkiego co POLSKIE? maskowaną tego typu niezgrabnymi teoryjkami „doprawianymi” dla niepoznaki i ukrycia prawdziwych intencji, sosem nonsensownych komunistyczno – lewackich teoryjek?. O Wrogość po prostu do NAS, bo większość słuchaczy uważa się właśnie za POLAKÓW. Dlaczego nie wygłaszasz swoich pogadanek do swoich rodaków w Izraelu?Dlaczego im nie mówisz że nie ma narodu Żydowskiego i żeby nie eksterminowali Palestyńczyków w Izraelu? Wtedy może dałoby się uznać ze to co robisz jest SZCZERE i PRAWDZIWE?
  Choć w większości słuchacze NR są młodzi to są w śród nich tacy którzy doskonale jeszcze pamiętają czym kończy się wprowadzenie tych Twoich bełkotliwych i szkodliwych lewackich totalitarnych idei w życie. Milionami zabitych,zamordowanych ludzi, eksterminacją całych narodów m.inn. Żydowskiego ( któego członkiem jesteś/ nie jesteś*)? , tragediami ludzkimi, zapaścią cywilizacyjną i gospodarczą tych korzy przeżyli hekatombę, degradacją państwowości do poziomu kraiku 3-ciego świata. W imię czego? w imię chorych bełkotliwych ANTYludzkich totalitarnych idei.
  Jeśli to co głosisz w swoich pogadankach jest PRAWDZIWYM obrazem Twoich poglądów a nie tylko intelektualno medialna prowokacją to jesteś po prostu podłym zdeprawowanym człowiekiem . Podłym i zdeprawowanym tak jak był każdy komunista, faszysta czy nazista. Człowiekiem który poprzez głoszone poglądy stawia się poza nawiasem WOLNYCH i cywilizowanych ludzi. Człowiekiem który jest wrogiem tego co leży u podstaw dobra prawdy i piękna czyli opoki naszej cywilizacji. Wrogiem każdego kto myśli inaczej i każdego kto chce być wolny.
  Dlatego mój szczery apel do Ciebie Błażeju, NIE IDŹ TĄ DROGĄ!
  Jeśli to Twój pomysł na medialną expresję swojej osobowości i medialne istnienie – znajdź inna niszę. Są ludzie którzy, może mniej inteligetni, może młodsi i mniej doświadczeni życiowo od Ciebie, którzy Twoje gadaninę mogą potraktować serio.
  Jakie kogą być tego skutki pokazuje historia najnowsza……50 lat hitleryzmu i komunizmu i miliony ofiar. Bawisz się zapałkami!.
  Dlatego z tego miejsca apeluję do Ciebie raz jeszcze…..NIE IDŹ TĄ DROGĄ.
  Jest jeszcze druga możliwość…….robisz to bo to Twoje PRAWDZIWE przekonania…..jeśli tak……to też napiszę NIE IDŹ TĄ DROGĄ.
  Przejdź na jasną stronę mocy:)

  * niepotrzebne skreślić

  PS

  Przepraszam za może zbyt emocjonalny wpis, ale tąpnęło mną po wysłuchaniu tych głupot w spokojne niedzielne przedpołudnie.

 4. no to Błażej knock out:) Jest ktoś żeby go znieść z ringu?

 5. No wlasnie…
  Primo. Nie neguje istnieja narodow tylko uwazam je za sztuczne, i istniejace tylko w glowach ich wyznawcow a nie za twor naturalny i taki ktory musial by powstac. Nie musial i nie jest naturalny. Narod jest jak pieniadz fiduacyjny. Tak dlugo istnieje jak ludzie wierza ze istnieje.
  Secundo. Nie podobaja ci sie totalitaryzmy. A one wlasnie wywodza sie bezposrednio z nacjonalizmow i z stworzenia pojecia narodu przez panstwo, elity, inteligencje.
  Tercio. Sraka ! Prosze cie. Jestes wysoce niespojny. Z jednej strony ine podobaja ci sie hetakomby i bezmiar ludzkiego cierpienia a z drugiej strony popierasz ta nieludzka dzielaca ludzkosc i odpowiadajaca za miliony ofiar idee istnienia narodow ?
  Cos nie tak.

 6. jestem bardzo spójny….wszystkie totalitaryzmy są lewicowe i ten niemiecki faszyzm i ten rosyjski komunizm i to oni wymordowali miliony ludzi a nie żadna inna ideologia.Znasz jakiś nacjonalistyczny totalitaryzm? tylko na serio a nie semantycznie? ZANEGO. czyli empiria potwierdza MOJE tezy a nie Twoje. to właśnie siłowe wprowadzanie takich idee jak te które starasz się głosić przez rosyjskich faszystów doprowadziły do milionów ofiar przez wiele dziesięcioleci. i nawet teraz są jeszcze szaleńcy którzy głoszą te mordercze idee, noszą koszulki ze zbrodniarzem Che i sierpem i młotem. Z Hitlerem i swastyka tez byś nosił?. Mam nadzieję ze po wprowadzeniu karalności za #polish dead camps dojdzie do penalizacji i EGZEKWOWANIA głoszenia pochwał totalitaryzmu komunistycznego .
  PS
  to co napisałem jest BARDZO spójne, dlatego nawet nie starałeś odnieść się do tego merytorycznie faktami, tylko stwierdzeniem ad personam……JESTEŚ NIESPÓJNY. A jakieś FAKTY na poparcie swojej opinii? czy po prostu tak sobie to wymyśliłeś i uważasz że to już wystarczy?

 7. a jaki naród głosił komunizm? co Ty wypisujesz? najbardziej krwiożerczy totalitaryzm komunistyczny wywodził się z pojęcia narodu?tworzenia przez inteligencję? TY się na prawdę dobrze czujesz?:)

 8. Jak nie znasz zadnego totalitaryzmu nacjonalistycznego to po co z toba gadac 😛
  Prosze bardzo – Franco, Hitler, Mao, Mussolini, Salazar, Stalin, Batista, Wszystkie afrykanskie dyktatury, Tojio, Park, i mozna wymieniac bez konca. Cale nacjonalistyczne szambo swiata.

 9. Hahaha, zrywam boki czytajac komentarze SRAKI. Chlopie poczytaj troche historii, albo zajrzyj do Wikipedii (aa zapomnialem – Wikipedia jest lewacka) albo przynajmniej obejrz cos dokumentalnego na Jutubie innego niz MaxTV, Cejrowskiego i Miedlara i sproboj sie nad tym zastanowic.

Zostaw Komentarz