Wojna Światów – A czego się boisz?

Wojna Światów – A czego się boisz?

wpis w: audycje, Wojna Światów | 3

Do czego może przydać się mokra gąbka? Czy na wschodzie jest zawsze zima? Co jest cenniejsze: płaska bateria czy chrupek? I co ma wspólnego ogórek z PKS’em. Gościnnie u Kuby i Krawca, – Etam, Wiesław i wariat od wody.

3 Odpowiedzi

 1. Strach to najgorsze, co może się nam przyrafić. Dawno temu dane mi było obcować i cieszyć się wiele godzin dziełem Franka Herberta pt,, Diuna” (wydanie polskie to bodajże pięć solidnych tomów, każdy z ich to 500-600 stronnicowe monstrum). Tam pośród całej masy intelektualnych pereł zaklętych w porywającą powieść była także litania przeciw strachowi. Trafiła ona do mojego rdzenia odbierania świata, rzekłbym, że zresetowała moja pamięć BIOS, przedefniowała dotychczasowe spojrzenie na strach.

  Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
  Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
  Stawię mu czoło.
  Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
  A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
  Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
  Jestem tylko ja.

  • Mechanterian – Bardzo dobre. Dodał bym że ludzie czesto nie rozpoznają że to właśnie strach ich blokuje. Przychodzi do nas wszystkich i fajne od czasu do czasu się mu przyjrzeć – pozwolić zaistnieć na dwa moze trzy oddechy a potem mmrugnąć do niego okiem i robic swoje. Pozdrawiam i dzięki za świetny komentarz.

  • Świetne komentarze, czytałem z zaparciem 😉

Zostaw Komentarz