Nowa strona NR! Eee… a była jakaś stara?

Nowa strona NR! Eee… a była jakaś stara?

wpis w: Blog | 7

Odpowiedź brzmi NIE! Była atrapa i to przez dwa lata! No i znowu nie czuję, że rumuję, nawet gdy pisuję… Strona jest prawie gotowa, wygląda i działa tak jak chciałem. Do zrobienia pozostało kilka mniej absorbujących rzeczy, takich jak podlinkowanie audycji z kanału youtube i serwera. Z czasem, być może postaram się przekonwertować nagrania video na pliki mp3, ale to zależy od tego, czy będzie na taką dość pracochłonną operacje popyt. Kilka osób związanych z radiem nie pojawiło się jeszcze w dziale „ludzie”, ale jak napisałem: „posiłki w drodze!”. Mam nadzieję, że ci których zabrakło nie poczują się urażeni, chodzi głównie o czas – zwyczajnie nie wszystko jeszcze zdążyłem powstawiać. Jest też kłopot z tymi z Was, którzy pojawiają się na krótko, czasem nie bardzo wiem jak temat tego typu nadających ugryźć… ale jak mówię: strona ma jeszcze chwilowo status „under construction”. Na pewno kilka rzeczy ulegnie jeszcze zmianie.

Na chwilę obecną chciałbym zebrać uwagi i opinie na temat nowego „sajta”. Potrzebuję też informacji na temat tego, czy HTMLowe odtwarzacze działają u słuchaczy, także na przeglądarkach. No właśnie, mało która strona radia jest w pełni funkcjonalna na telefonach i tabletach. W przypadku Nocnego Radia nie powinno być już z tym problemów.

Serwis powinien wyglądać tak samo na różnych przeglądarkach, ale jako, że wszystko robię teraz w pośpiechu i „na wariata” i jeszcze tego nie przetestowałem. Wybaczcie zatem ewentualne babole. Tak to wygląda u mnie.

 


Mam nadzieję, że nowa odsłona CHATa, który stał się ważną częścią życia w NR spodoba się Wam. Pojawią się też wpisy na wewnętrznym blogu. Postaram się, aby były to ciekawe teksty, wykraczające poza krótkie zajawki audycji, zapowiedzi i komunikaty techniczne.

Klikajcie! Komentujcie! Podsyłajcie uwagi – najlepiej w komentarzach pod tym wpisem, ale mogą byc też opinie na facebooku radia, a nawet na czacie, na którego zaglądam regularnie, a który nadspodziewanie dobrze sprawdza się w przypadku szybkiej wymiany informacji.
Krawiec

7 Odpowiedzi

 1. Wojtek (Bielsko-Biała)

  Bardzo fajna stronka. Dobrze się dostosowuje do rozmiaru przeglądarki.
  Co bym dodał? W pierwszej kolejności linki do ściągania audycji (nie każdy lubi słuchać na komputerze), a potem podcastowe feedy RSS do subskrybowania konkretnych audycji oraz jeden RSS zawierający wszystkie programy.

  3maj się Krawcze!

  • Wojtek (Bielsko-Biała)

   I dzięki za Nocne Radio!

  • No feed do RSS to by była bajka,ściąganie wszystkiego przez aplikację do podcastow jest mega przyjemne i wszystko jest w jednym miejscu.
   Popieram tego użytkownika;)

 2. Podziękowania dla Audiofila z Nadajnikiem.

 3. Heja, nowa stronka jest bardzo fajna, ale stara strona tez była ok 🙂 tzn, spełniała swoje funkcje. Faktycznie RSS czy tez dopisanie do podcastow w iTunes byłoby super, tylko nie wiem czy wtedy koszta utrzymania serwerów by nie wzrosły przez odsłuch starych audycji, w iTunes nie ma monetyzacji, a transfer leci (z drugiej strony jak i tak jest archiwum tutaj to czemu nie wrzucic tez do iTunes). Mobilna wersja serwisu tez ok, skalowanie działa bardzo dobrze. Pozdrowienia dla Krawca & Co.

Zostaw Komentarz