Nocny Marek – Wilki dwa

Nocny Marek – Wilki dwa

wpis w: audycje | 6

Te dwie niemoty, to kłopoty, Krawiec i Potrzeba – zespół NR walczy w służbie jaj!

6 Odpowiedzi

 1. Wracając do kwestii Stalina i zakazu strzelania. TrombaSłonia podrzucił na czacie link https://www.salon24.pl/u/witas1972/785211,22-czerwca-1941-stalin-spoznil-sie-tylko-o-kilka-godzin,2 potwierdzający historię Krawca o tym, że istniał jakiś zakaz strzelania. Cytat ten pochodzi z książki Marka Solonina, który to z kolei cytuje książkę „Zakazany Stalin” (https://books.google.pl/books?id=537r2PjqZakC&pg=PA415&lpg=PA415). Śledząc karierę Solonina dowiadujemy się, że to właśnie on jest proponentem hipotezy, jakoby wtopa czerwonych w operacji Barbarossa wynikała ze złej strategii.
  Co mówi druga strona? https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_Niemiec_na_ZSRR – dowiadujemy się, że przyczyną klęski było to, że żołnierzy Armii Czerwonej na zachodzie było niemal dwa razy mniej niż agresorów, dopóki Sowieci się nie zmobilizowali. A nie zmobilizowali się dlatego, że cała armia ruskich liczyła ok. 5.7 miliona, z czego 700 tys. to były świeżo wcielone i nieprzeszkolone młokosy, a najazd Rzeszy to 4.7 miliona duszyczek. Dodatkowo sowiecki sprzęt wojskowy był w fatalnym stanie, według różnych statystyk niesprawne było od 30 do 80% sprzętu (rozstrzał duży, ale żadna z tych liczb nie może być zadowalająca).
  Jako ostatni gwóźdź do trumny – twierdzenia Solonina zawarte w rzeczonej książce są zgodnie podważane przez innych historyków http://www.mysl-polska.pl/1247.

 2. W Żabkach to chyba standard, że inna cena na półce, inna na kasie i później tłumaczenie, że ‚coś system namieszał’. A przynajmniej w mojej okolicy tak to działa.

 3. Tych dwóch prowadzących plus kilku dzwoniących, to absolutnie porażająca dawka humoru. Z innej beczki, to dzięki, że w premium będą Czasy Ostateczne. Słuchałem na żywo z 15 min (zmęczenie po północy wygrało) i akcent Krawca w tej audycji to „prawdziwe złoto” 🙂 Potrzeba chyba ma większą tolerancję „procentową” 🙂 Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

 4. Stary kawaler i jego kolega tez bezdzietny, wypowiadają się nie po raz pierwszy o tym jak powinno się wychowywać dzieci. To tak jak słuchać opowieści dzieciaków z podstawówki o seksie.

 5. Kiepski Podszyw

  No ludzie umówmy się, to jest medium złego wilka, a złego wilka karmić nie wolno! No ludzie, idiokracja!

Zostaw Komentarz