Nocne Radio EXTRA – O DasCoin z Robertem Jurdzińskim

Nocne Radio EXTRA – O DasCoin z Robertem Jurdzińskim

wpis w: audycje | 7

Jacek Kuchmistrz rozmawia z Robertem Jurdzińskim o nowym, budzącym kontrowersje na rynku kryptowalut tworze – DasCoinie.

7 Odpowiedzi

 1. Wow Nocne Radio promuje piramidę MLM. Dascoin istnieje obecnie tylko w teorii – nie jest wymienialny na giełdach, a jedynie na wewnętrznym rynku, który nie wiadomo jak działa. W whitepaper oczywiście wszystko pięknie a w praktyce to jelenie wpłacają kasę za obietnice (bo przecież obiecali duży wzrost wartości, to znaczy że to prawda, nie?) a waluty nie ma, podobnie tych tysięcy terminali (i pewnie ich nie zobaczymy)
  Rozmówca przez cały czas jako największą zaletę podaje możliwość płatności z przeliczeniem na lokalną walutę. No heloł, to od lat da się zrobić zwykłą kartą visa a koszty przewalutowania to jakieś grosze. Rola kryptowaluty (tzn przewaga nad tradycyjną walutą) jest tu nikła. Oczywiście pytania o np MLMową organizację zostały przemilczane przez rozmówcę.
  Siłą bitcoina oraz innych kryptowalut jest decentralizacja i otwartość, w dascoinie tego nie ma, bo wszystkim steruje jedna firma. Poza tym, uokik wydał ostrzeżenie przed inwestycją w dascoin: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13844

  Otrzegam – nie wchodźcie w ten szemrany system, no chyba że chcecie stracić kasę 😉 JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!

  • Jeżeli ktoś mimo ostrzeżeń, mimo „zapraszanej” formuły, mimo „licencji” na wydobycie, decyduje się inwestować w to pieniądze, to nawet mi go nie żal. Wałek skierowany do ludzi z gatunku „tyle się mówi o tym bitkojnie, może i ja pinionszki zarobię”. Chciwość zaślepia niestety…

  • Oj wypraszam sobie, NR nie promuje tego bagna. Gdy Jacek powiedział mi, że będzie miał gościa od dascoina, poprosiłem go o zadanie mu szeregu pytań, które pojawiły się w audycji. Słuchaczom już zostawiam wybranie, czy gość się obronił czy nie, gdy zamiast odpowiadać na pytania wyzywał wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają, od hejterów. Wolę iść w tę stronę niż ku cenzurze prewencyjnej, bo jeszcze kiedyś ktoś o dascoinie usłyszy z innego, niekrytycznego źródła, i miałby problem.

   • no tak, nie wprost. Tylko że odpowiedzi na zarzuty były dość wymijające, idealnie byłoby gdyby był drugi gość przeciwnik dascoina, znający się na rzeczy. Przy calym szacunku do Jacka, to wiedzy w tym temacie nie ma.
    Ogólnie audycja spoko, tylko po prostu niewyważona. Nie hejtuję NR, tylko wydźwięk mi nie przypasował

 2. Zachęcony optymizmem gościa już chciałem zainwestować, ale postanowiłem zbadać temat. Jedynymi osobami, które mogą na tym zarobić są sprzedający puste obietnice twórcy oraz naganiacze mający kase z ref-linków. Jeśli ktoś już wpłacił pieniądze niech spróbuje po debiucie wypłacić. Może chociaż część uda się odzyskać. Jak chcecie płacić telefonem przez NFC, fo podepnijcie sobie kartę. Jak kocham Nocne Radio, to się zawiodłem. Nabijaliście się z ludzi promujących Keshe, a zaczynacie iść tą samą drogą.

  • To, że jakiś temat pojawia się w NR, nie znaczy od razu że chcemy daną rzecz zachwalać, promować. Jacek zaprosił akurat takiego gościa a my nie czujemy się w obowiązku cenzurowania lub blokowania kogokolwiek. Wychodzimy z założenia, że słuchacze NR to nie są bezmyślne owce, które łykną wszystko co się im podsunie pod nos.

   • Doceniam brak cenzury w NR. Pomysł NR Extra też uważam za trafiony. Zabrakło mi po prostu głosu kogoś mającego rozeznanie w temacie – Byte/Potrzeba 🙂 Maks jako jedyny próbował. Jacek Kuchmistrz nie dał rady, bo nie miał wiedzy/doświadczenia w temacie. A temat kryptowalut jest MEGA CIEKAWY. Sam kilka lat temu zarobiłem trochę na Bitcoinie i dużo mnie to nauczyło. W tym świecie nie ma cudów – ktoś musi stracić, żeby ktoś zarobił. Nawet największa giełda może z dnia na dzień upaść. Od czasu, gdy BTC stał się mekką spekulantów nie ma on sensu w poważnym handlu dobrami/usługami. Chętnie posłucham innych audycji w tematyce kryptowalut. Tylko ogromna prośba do Jacka Kuchmistrza. Jak robisz wywiad z naganiaczem na piramidy, dla równowagi zaproś kogoś z „drugiego obozu”. Pozdrawiam

Zostaw Komentarz