MiraMar – Pokazy Lotnicze w San Diego

wpis w: audycje | 0


Witamy na pokazie lotniczym 2022 MCAS Miramar.

Miramar Air Show to coroczne pokazy lotnicze odbywające się w Marine Corps Air Station Miramar w San Diego w Kalifornii. Trzydniowe wydarzenie jest największym wojskowym pokazem lotniczym w Stanach Zjednoczonych i na świecie z łączną roczną frekwencją szacowaną na 900.000.
Wielokrotnie z rzędu Miramar Air Show był uznawany przez Międzynarodową Radę Pokazów Lotniczych za „Najlepszy na świecie pokaz wojskowy”.

DLA MIŁOŚNIKÓW HISTORII:
Boeing B-29 Superfortress był najbardziej wyrafinowanym bombowcem śmigłowym II wojny światowej i pierwszym bombowcem, w którym załoga mieściła się w przedziałach ciśnieniowych. Chociaż przeznaczony do walki w europejskim teatrze odegrał w historii rolę jako samolot, który zrzucił bomby atomowe na Hiroszimę (Enola Gay) i Nagasaki (Bock’sCar).
6 sierpnia 1945 roku B-29 „Enola Gay” zrzucił pierwszą bombę atomową na Hiroszimę. Trzy dni później Bock’scar zrzucił drugą bombę atomową na Nagasaki. Enola Gay poleciał tego dnia jako samolot rozpoznania pogody. Trzeci B-29, „Wielki Artysta”, leciał jako samolot obserwacyjny podczas obu misji.


Data publikacji na YT: 25.09.2022

YouTube: klikZostaw Komentarz