Czasy Ostateczne – Niech się święci 1 maja! (gość: Błażej Komunista)

Czasy Ostateczne – Niech się święci 1 maja! (gość: Błażej Komunista)

wpis w: audycje | 7


Założenie było takie – Błażej ma propsować komunizm a Krawiec ma go ganić (tak, jak się zarzekał). Stety niestety – po telefonie Leniucha i Zenona którzy zażądali weryfikacji faktów a nie pobożnych życzeń – Krawiec stanął po stronie underdoga. Następnie audycję uświetnił praktyk ekonomiczny i ktoś, kto jasno deklarował że ma skomplikowane poglądy (nie żeby poprzedni dzwoniący mieli je proste). Wszystko było fajnie, do momentu w którym dodzwonił się Etam i koniec końców wykoleił dyskusję… Jak ją wykoleił? Posłuchajcie. Wróble ćwierkają że wszystko doprowadziło do bardzo ciekawego aftera… Ale tutaj go nie ma…


Data publikacji na YT: 01.05.2020

YouTube: klik7 Odpowiedzi

 1. Dzięki za fajną rozmowę. Dzięki Krawcze za sporą dawkę wolności na antenie dla wszystkich. Cieszę się z tego, że na ostatnie moje pytanie Błażej faktycznie nie potrafił odpowiedzieć i ładnie je przemilczał, to każe mi wierzyć że Córeczkę wychowa w dobrym duchu wolnego rynku z jakimiś tam większymi lub mniejszymi prześwitami socjalizmu.

  Komunizm to zło. Socjalizm to też nie jest wyjście, ale trzeba pamiętać że wolny rynek absolutnie nie jest panaceum na wszystko. Bo nie jest. Jest z tego wszystkiego najbliższy wolności człowieka, poszanowania jego godności, ale jest pełen wadliwych konstruktów. Niestety znów wkręcamy się w mówienie o ideach. Życie jest życiem. Tutaj ważna jest praktyka, nie ideologie. Komunizm się nigdzie nigdy nie sprawdził i się nie sprawdzi, bo jest systemem z założenia zamordystycznym. Socjalizm okrada uczciwych, ciężko pracujących ludzi, oddając owoce ich pracy nierobom. A wolny rynek nijak nie nadaje się do rozwiązywania problemów bardziej złożonych. Tyle że też nie żyjemy w warunkach dzięki którym mógłby w pełni działać, zbyt wielki i niestety rosnący jest trend interwencjonizmu państwowego w biznes i życie ludzi.

  Wszystkim życzę dużo zdrowia, dużo wolności, mało roszczeniowości i umiarkowanego korzystania z pomocy socjalnych, wtedy gdy naprawdę są nam one potrzebne.

  Zdrówka dla Błażeja, jego rodziny, a przedewszystkim Córeczki!

 2. Super audycja oby takich więcej 🙂 a gdzie można odsluchac ten alter?

 3. Ludzie z krajów komunistycznych spieprzali do kapitalistycznych lądem, morzem i powietrzem, pod gradem kul i pocisków, przysłowiowym materacem dmuchanym przez Bałtyk do Szwecji… A komuchy dlaczego nie wyjadą do Korei Północnej lub na Kubę? Mityczna Jugosławia też nie była żadnym rajem, szczególnie dla indywidualistów, ludzi wolnościowych, wszystkich co cenili wolność słowa… Jugosławia była szarzyzną i zamordyzmem z bardziej ludzką twarzą niż Sowiety. Polecam też wszystkim przeczytać i przemyśleć „Archipelag Gułag” gdzie jest dobrze porównana komuna sowiecka do caratu oraz jest obalony mit, że tylko stalinizm był morderczy, bo cały terror zaczął się już za Lenina.

  • Bo się urodziłem w Polsce, jestem Polakiem, mam tutaj rodzinę, znajomych, pracę i mieszkanie. Debilu.

 4. Czy after będzie dostępny ?

 5. Super audycja👍

Zostaw Komentarz