Androny Profesora Leniucha – Audycja 004 – Rozpoczynamy rok 2018

Androny Profesora Leniucha – Audycja 004 – Rozpoczynamy rok 2018

Pierwsza audycja Podcastu Profesora Leniucha w 2018 roku nie mogła się obyć bez noworocznych życzeń dla słuchaczy, mocnego uderzenia się w pierś, a poza tym króciutkie podsumowanie roku 2017, co nieco o planach na Podcast Profesora Leniucha w roku 2018. Było też kilka słów o budżecie Irlandii na rok 2018, czyli o rosnącej opiece socjalnej na Zielonej Wyspie.

Linki do audycji:

Budżet w Irlandii na 2018 rok: goo.gl/ThZMFK

Podcast Profesora Leniucha – Live!: goo.gl/ukcDVi

Kanał YouTube Podcastu Profesora Leniucha: goo.gl/KDfW8U

Strona Profesora Leniucha: wiejaczka.com

Strona Społeczności Kawiarenki: facebook.com/profesorleniuch

Masz ochotę postawić Profesorowi Leniuchowi kubek pysznej gorącej kawy? Zapraszam: paypal.me/profesorleniuch

Cotygodniowa audycja publikowana jest w każdy piątek do godziny 21:00 czasu polskiego na SoundCloud.com

Kontaktowy adres e-mail do Podcastu Profesora Leniucha: podcastprofesoraleniucha@gmail.com

Podcast Profesora Leniucha możesz słuchać również przez: Google Play Music | iTunes | TuneIn | Stitcher | Player FM | Podstacja | Nocne Radio | Podkasty.info | YouTube.com

Podcast Profesora Leniucha możesz słuchać w trakcie trwania audycji na żywo bezpośrednio na stronie: YouTube.com

 

9 Odpowiedzi

 1. Cześć, nie wiem gdzie, dlatego zostawiam to tutaj. Żaden ze mnie mega spec od PR, marketingu, crowdfundingu ale rozpoczęcie zbiorki na tego typu platformach Patronite, kickstarter… tak się chyba tego robi. Zresztą to samo tyczy się otwarcia sklepu, baru, restauracji.
  Heh… Profesorleniuch człowiek ściśle związany z radiem, nadający, często dzwoniący daje na patronie … 9 zł. no ręce opadają. No i teraz pomyśl ile taki zwykły słuchacz casualowy ma niby dać, coś tam kojarzy ludzi, słucha podcastów z rzadka live. Wchodzi i widzi pierwsza wpłata „profesorleniuch – 9 zł”.
  Wiem, że Patronite bierze prowizję, ale tego typu platformy też poniekąd trzeba traktować jako inwestycje.
  Ale generalnie Patronite super pomysł, ale jak wszystko trzeba robić z głową.
  Wiem wiem zaraz będzie, że najłatwiej krytykować, no ale sorry nie mogłem się powstrzymać.

 2. Nie chce tutaj nikogo atakować, sam zamierzam zostać patronem no ale kurde… przeciętny słuchać skojarzy, pomyśli, no… zarabia w Euro, gra na giełdzie, jakiś mega kozak – spekulant, krypto waluty obczaja. Po czym wchodzi, patrzy … 9 zł.

  • profesorleniuch

   Uderzyłem się w pierś Jacusio 🙂 Audycja z piątku 19, Potrzeba „19” dziewiętnasty 😀 to niech będzie 19 PLN 😀

 3. Mleko dobre jest kozie, a kozi pleśniak znakomicie pasuje jako dodatek do pizzy! Twarożek kozi, naturalnie lekko słony, z miodem, kolendrą i grzankami z masłem też mniam!

  Jacusiu, wiesz, co w tym się szczególnie liczy, a czego wydajesz się nie brać pod uwagę? Stałość. Krawiec może z góry wiedzieć prawie na pewno, że Leniuch w ciągu paru miesięcy wpłaci więcej na NR niż w ciągu roku większość okazjonalnych sponsorów wpłaca (prawdopodobnie także na NR, a na mnie z pewnością, z samym wilkiem, o którym mowa, włącznie, w latach 2015—2016, gdy to robił; może czas też założyć Patronite, już mnie ktoś ostatnio namawiał ;-D ).

  No i wielu też podwyższa, jak im się podoba i widzą, że przynosi efekty. Któryś z 2 pierwszych, sponsorujących za 9 zł, już podwyższył do 19 zł. Może to Leniuch? Prawdopodobieństwo a priori 50%…

  Leniuch, a Tobie też ode mnie jako nieregularnego słuchacza spełnienia tych postanowień z 2017, które nadal chciałbyś, oraz takich rzeczy, których nie postanawiałeś, ale niech Cię pozytywnie zaskoczą!

  • O, drugi też już podniósł do 19 zł! Oni im wysyłają jakieś maile z zachętą do tego, czy co? ;-D

  • profesorleniuch

   Dzięki Byte! Wzajemnie dla Ciebie – najlepszego na nowy rok i przede wszystkim zdrówka. Przepis na kozi pleśniak, kiedyś wypróbuję bo brzmi interesująco. Byte! Już dawno temu to mówiłem, ale Patronite to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Ty masz grono swoich słuchaczy – fanów, którzy pewnie dołączą do Ciebie ze wsparciem. Na Twoim miejscu pocisnąłbym temat bo mijają kolejne audycje / tematy a mogłoby już zarabiać.

   A co do „podwyżki” z 9 na 19 – dobrze wyczułeś, to ja podwyższyłem 🙂 Nie, nikt z Nocnego Radia czy Patronite mi nic nie wysłał, to ta presja ze strony Jacusia mnie do tego „zmusiła” 😉
   Pozdrawiam.

 4. … co do tych benefitów to popatrzcie co mówiłem… w kraju, gdzie mogą owce na wietrznej zielonej łace wypasać (o ile grad ich nie przegna w krzaki nieliczne) dwutygodniowa suma benefitów z wszystkimi bonusami i dodatkami za nic nierobienie przekracza miesięczny zarobek jaki pobiera 80% Polaków za TYRANIE OD ŚWITU DO NOCY…. Dziękuję… nie będę w tym uczestniczył. Do tego w dzienniku Wam mówią jak to dobrze jest , że superpremier, a owczarze na wyspie nawet nie wiedzą jakiej płci jest ich premier o ile wiedzą co to jest…. premier…

  • Do tego stopnia mnie rozbawiłeś 😀 że faktycznie uświadomiłem sobie że nie wiem jakiej płci jest mój prezydent, premier, minister czegokolwiek 🙂 W sumie najzabawniejsza jest historia w tym że po rozmowie ze znajomymi Polakami, Irlandczykami, innymi narodowściami doszliśmy do wniosku że chyba nam ceny w sklepach nie wzrosły od 5 lat więcej niż o 10-20% na żywność / materiały pierwszej potrzeby. Po kilka procent rocznie.

   Eeetam! Jak mnie denerwujesz tak Cię lubię, powiem Ci coś, masz rację że nie chcesz cisnąć na siłę etatu czy własnego biznesu. Żyjesz po swojemu, idzie Ci jak idzie, ale nie słuchasz smędzenia szefa nad głową. Co do prowadzenia biznesu w Polsce to nie wiem, nie są to moje realia – ale dziś np. z szokiem usłyszałem w audycji Janka F. w KS, jak rozmawiał Janek, Kamil i gość (dzwoniący) i usłyszałem / serio – nie chcę siać plotek, ale oni tak mówili, więc lepiej to sobie sprawdźcie – że podobno w Polsce jest tak że jak zakładasz biznes i masz dany towar / usługę i stawkę podatku dopasowaną do swojej działalności (np. 8%) a za kilka lat ta stawka podatku wzrośnie (np. na 23%), to urzędnik może nakazać przedsiębiorcy zapłacenie brakujących procentów (w tym przypadku 15%) za kilka lat wstecz, bo się np. obecnie zmieniła stawka podatkowa z owych 8% na 23%. Serio. Jeśli to prawda, to nie dziwię Ci się że trzymasz się z dala od własnej działalności (zarejestrowanej).

   Serio jak ktoś ma „info” że tak jest faktycznie, albo że Janek z Kamilem przesadzili to dajcie znać w komentarzu, bo… no mnie to się w pale nie mieści.

   Pozdrawiam 😉

Zostaw Komentarz