Amiwigilia – Wydanie specjalne nr 22

Amiwigilia – Wydanie specjalne nr 22

wpis w: AmiWigilia, audycje | 0

Krzysztof Radzik Radzikowski wraz z wydawcą amigowych periodyków Adamem Zalepą po kilkumiesięcznej przerwie i z okazji retrotargów rozmawiają w kolejnym odcinku informacyjnego „Wydania Specjalnego” co nowego w świecie retro.

Jak pisze sam autor:

” Takiego tempa dawno już nie było. Tydzień po poprzednim Wydaniu Specjalnym mamy nowe! Tradycyjnie z Adamem Zalepą! Rozmawiamy o RetroKomp w Gdańsku.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zboczyli na inne gorące tematy, czyli AmigaOS 3.1.4 oraz AmiWest 2018. Natomiast jak na nasze możliwości, jest to odcinek dość krótki. Niecała godzina, zapraszamy.”

CIEKAWOSTKA HANDLOWA: Po ok 25 latach przerwy posiadająca podobno (jakieś) prawa do marki systemu operacyjnego wydawanego jeszcze przez Commodore i jego następcę Escom na końcówkę serii klasycznaych maszyn Amiga (procesory serii Motorola MC 68k) firma Hyperion Entertainmen wydała uaktualnienie dla całej serii klasycznych Amig z procesorami 68k systemu sprzed ćwierćwiecza pod mumerem Amiga OS (Workbench) 3.1.4

Aktualnie można już (ponoć – bo są jakieś przepychanki prawne odnoście patentów i praw autorskich) nabyć ów syestem update jako niezależny system nie tylko w dystrybucji elektronicznej, ale także pudełkowej (tzw. BOX): www.http://hyperion-entertainment.biz

Polecam też 3 ciekawe wykłady z wspomnianej imprezy Retrocomp:

O papierze jako nośniku informacji:

Porównanie flagowych lovendowych zintegrowanych w klawiaturze komputerów firm Commodore i Atari Amiga 1200 vs Atari Falcon 030:

Porównanie Amigi i Atari ST jako sprzętu do DTP:

No i świadectwo znanego użytkownika ze znanego zespołu, iż w czasach powszechnych kaset i winylów na rynku muzycznym, a nawet dziś używane są nadal zarówno Commodore 64 ze słynnym układem SID jak i Atari ST z układem AY i interface MIDI wspartym odpowiednim dla muzyków oprogramowaniem:

Zostaw Komentarz