Na kozetce u Profesora Leniucha – Audycja 006 – Bezpieczne pobieranie plików z Internetu

Na kozetce u Profesora Leniucha – Audycja 006 – Bezpieczne pobieranie plików z Internetu

Pobieranie plików z Internetu przez sieć torrent wiąże się z ryzykiem posądzenia o rozpowszechnianie treści chronionych prawem autorskim. W odpowiedzi na taki stan rzeczy Profesor Leniuch tłumaczy jak łatwo i bardzo niewielkim kosztem ochronić się przed potencjalnymi nieprzyjemnościami. Audycja, która wielu osobom może uratować skórę a także uchronić przed sądem i wieloletnim wyrokiem pozbawienia wolności.

Linki do audycji:

Link do Rapideo: https://rapideo.pl

Mój link referencyjny do Rapideo: https://rapideo.pl/polecam,profesorleniuch

Dark Warez: http://darkwarez.pl

Trodatreleases: http://trodatreleases.com

Zajefajna: https://zajefajna.com

HQSite: http://hqsite.org

Strona Profesora Leniucha: http://wiejaczka.com

Strona Społeczności Kawiarenki: https://facebook.com/profesorleniuch

Masz ochotę postawić Profesorowi Leniuchowi kubek pysznej gorącej kawy? Zapraszam: https://paypal.me/profesorleniuch

Audycje są publikowane równolegle na prywatnej stronie Profesora Leniucha pod adresem: http://wiejaczka.com oraz w archiwum Nocnego Radia pod adresem: http://nocneradio.pl

 

4 Odpowiedzi

 1. obrzydliwa grafika, jak na to patrze to chce mi się wymiotować
  etam prosze cie

 2. Szkoda, że nie powiedziałeś nic o tym w jaki sposób mogą nas namierzyć gdy urzywamy torrentów bo to w sumie mnie bardziej interesuje. Ogółnie to i tak spoko podcast pozdrawiam.

  • Widzisz 🙂 w sumie masz rację. Mogłem o tym wspomnieć, ale specjalnie dla Ciebie wrzucę o tym info:

   „Do takiego „przestępcy”, który korzysta z torrentów trzeba jednak najpierw dotrzeć. Po zgłoszeniu sprawy przez właściciela filmu policja ustala IP komputera, na który został pobrany film, a następnie adres domowy. Kolejnym krokiem jest wskazanie domownika, który udostępniał plik – nie można bowiem zarzutu w sprawie postawić wielu osobom. – Jeśli jednak cała rodzina będzie twierdziła, że nie wie, kto to zrobił, że była impreza i w domu gościło mnóstwo znajomych, to policja ma orzech do zgryzienia – mówi dr Dombska.

   Kara za udostępnienie materiału to jedno. Drugą kwestią jest naprawienie szkody właścicielowi filmu, wobec którego naruszono prawa autorskie. – Następuje to na życzenie właściciela filmu. Zazwyczaj szkoda wyceniana jest w okolicach 500 zł – mówi dr Anna Dombska.”

   Pełny tekst: http://www.newsweek.pl/polska/sciaganie-z-polskich-torrentow-policja-konfiskuje-komputery-za-film-wkreceni,artykuly,399460,1.html

   Dziękuję za komentarz, pozdrawiam.

 3. JacekVelBlacha

  @PROFESORLENIUCH

  Bardzo chciałeś żebym się dojebał do Twoich audycji mimo ,że robię to niechętnie zmusiłeś mnie do tego atakujac lokalnego cyborga bez poparcia tego żadnymi argumentami.

  TO CO OPOWIADASZ W POWYŻSZEJ AUDYCJI TO JEST NIESTETY TYLKO POŁOWA PRAWDY.
  Co gorsza druga połowę tej prawdy znamy już od ładnych kilku lat. Na poczatek polecam zapoznanie się zainteresowanych z artykułem :

  https://torrentfreak.com/rapidshare-shares-uploader-info-with-rights-holders-090425/

  Zakładam ,że znasz język angielski w stopniu umożliwiajacym zrozumienie tego co zostało tam zawarte.
  Sam artykuł podeprę jeszcze własnym doświadczeniem z korzystania z rapidshare oraz kilku podobnych serwisów.
  Nie mam pewności czy Rapideo działa tak samo natomiast mechanizm jednoczesnego udostępniania plików w takich serwisach jest na tyle powszechny,że mogę przyjać iż na 99% tak jest.Na czym polega jednoczesne udostępnianie plików? Ano na tym ,że większość tego typu serwisów po wykupie konta premium a czasem i na koncie darmowym udostępnia wyszukiwarkę plików wszystkich pozostałych użytkowników co oznacza nie mniej nie więcej tyle,że jeśli co kolwiek przechowujesz na swoim koncie z automatu to udostępniasz bo każdy np: z kontem premium może to pobrać.Czyli zgodnie z polskim prawem jesteś przestępca. Co więcej taki serwis jak opisuje artykuł jest w stanie wydać Cię aparatowi ścigania dokładnie tak samo jak w sytuacji gdy agencja antypiracka dojdzie do Ciebie przez meta dane po sieci torrent.
  Rzeczywiście sa to androny a raczej pierdoły bo z faktami nie ma to nic wspólnego. Nawet w przypadku korzystania z VPN-a nie masz takiej pewności co potwierdza sprawa sprzed nie dawna:

  https://www.le-vpn.com/pure-vpn-hacked-comprising-clients-personal-data/

  Była mowa o wydarzeniu z powyższego linku w audycji „Na Podsłuchu” profesjonalistów z Niebezpiecznika – polecam wszystkim posłuchanie właśnie ich tutaj https://niebezpiecznik.pl/podcast/ (mimo zastrzeżeń od strony ideologicznej co do treści jakie produkuja) a nie tych pierdów o jakich jest mowa w powyższym nagraniu.

  Teraz leniuch porównaj sobie mój research powyższym z tym bełkotem Twoim w komentarzu pod audycja Potrzeby19 i zastanów się a przede wszystkim przygotuj do audycji – szczególnie merytorycznie bo technicznie jesteś coraz lepszy.

  Z wyrazami zniesmaczenia 😀

  JacekVelBlacha

Zostaw Komentarz