Luźne Gatki – Nowy Rok, Nowe Ceny, Nowe… Głupoty

Luźne Gatki – Nowy Rok, Nowe Ceny, Nowe… Głupoty

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 8

A Etam posapał do kasety C60 (tym razem weszło w całości na teśmę), a kto nie był zadania – niech ma…

Przypominam, głosowanie drobnymi nierównymi kwotami nadal trwa!

8 Odpowiedzi

 1. Wystarczy brać materiałowe torebki. Są tanie, wielorazowe, mocniejsze i co najważniejsze – nie niszczą naszego środowiska.

 2. A segregować smieci wypada, naprawde taki problem oddzielić plastik od mokrego? Ekologia to głupota? Szkoda, lubiłam słuchać etama ale chyba szkoda płacić za audycje które namawiaja do niszczenia srodowiska

  • Odpowiem Tobie w następnym poscascie dlaczego tak uważam – to nie fanaberia… ekologia została wymyślona tylko po to by namieszac ludziom w głowach na tyle , by byli skłonni za to płacić. Pierwszy test miał miejsce w latach 90 ze słynnym freonem, wtedy połapali się , że można ludziom przez non stop presję z medi ów wmówić każdą głupotę. Ale opowiem o tym bo szkoda dużo pisać. Ja mam takie poglądy i czkoda że się zawodzisz… ale to jest dobrze przemyślane i uwarunkowane długimi przemyśleniami. Natomiast owszem jestem za ekologią , ale skierowaną nie na zewnątrz , ale do wewnątrz, czyli by ekologicnza (czytaj naturalna) była żywność. Doszliśmy jednak do paradoksu gdy namawia się nas na „niewydalanie” do środowiska, a karmi celowo zatrutymi produktami dostarczanymi w wyłacznie nieekologicznych opakowaniach. To jest fiksumdyrdum i ja się na to nie godzę.

   • Natomiast w kwestii szmacianej siatki oczywiście masz rację, gdzieś mam i będę po prostu miał w kieszenii… Problem w tym , ze czasem mam 3-4 siatki zakupów , ale jakoś to sobie zorganizuję. Przytoczone woreczki z ważywniaka nie są ani wygodne ani wytrzymałe..

  • Przecież masz do czynienia z rozpieszczonym kolesiem, który większość swoich teorii opiera na Korwinie i fake newsach z internetu. Już to całe zafascynowanie Amigą świadczy o głębokiej mitomanii.
   Etam, weź się w garść: https://www.youtube.com/watch?v=uAcBehnOxjI

 3. W UK tez jest ta unijna patologia z torebkami. Od siebie dodam, że produkcja foliowych torebek uwalnia do środowiska mniej zanieczyszczeń niż produkcja papierowych.

 4. W UK i wszędzie torebki papierowe się rozkładają w przeciwieństwie do tych plastikowych. Te torebki „plastikowe biodegradowalne” sa jeszcze gorsze bo się rozpadają w plastikowy pył i pożerają to zwierzęta (ptaki, ryby).

 5. To co piszecie to (prawdopodobnie) prawda, jednak tu trzeba patrzeć od innej strony, ale my na takie spojrzenie zostaliśmy wyszkoleni. Manipulatorzy doskonale wiedzą – dokonywano eksperymentów w tym zakresie – że człowiek w przeciwieństwie do małp uczy się niemal wyłącznie przez naśladownictwo – stąd tak ochoczo powtarzamy głupoty które nam serwują z okna na świat, ba z każdego bilbordu. Problem w ekologii nie leży w nas, leży całkowicie poza nami – jak tylko znajdę czas jak pisałem pogadam o tym bo widzę, że rozumienie procesów u nas jest , ale od dupy strony. W tym naszym pokomplikowanym świecie zależności całkowicie zatraciliśmy równowagę między obserwacją procesu z bliska, a całym kontekstem. Ja to nazywam prosta logiką i taka się kieruję, choć często przyłapuje się tez na tym , iż zwyczajnie nie trudno się pogubić, obserwuję bowiem, choć twierdze , że w tym nie uczestniczę, te zależności li tylko i wyłącznie z poziomu pędzącego szczura, czyli równi pochyłej, którą nam projektanci rzeczywistości na swoje potrzeby zmajstrowali. A ECO jest tylko jednym z setek elementów tej równi podpór.

Zostaw Komentarz