Luźne Gatki – Etam spaceruje, opowiada, komentuje.

Luźne Gatki – Etam spaceruje, opowiada, komentuje.

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 26

Czasem trudno jest zaakceptować fakt, że niemal zawsze ma się rację i jest się mondrym dość leciwym już człowiekiem. No ale trudno, co zrobić… Czasem jednak człowiek spiera się o swoje racje. Komentują to potem w tym przypadku Alicja i Ola, a Profesor nawet przezywa Cenzorem. Ale co zwobić – ja sfoje wim. Nie jestem demokratom, ale dla tych, którzy odsłuchają mam dość prostą aknietę w której demokratycznie wybierzecie jedną z opcji wpłacając drobne kwoty (pamiętajcie dokładnie przesłuchać i przemyśleć i dopiero głosować). Opcje do wyboru, a wyścig opcji w postaci dopisywania kreseczek do strzałeczki ( .——->), która opcja prowadzi mam nadzieję Krawiec będzie w miarę drobnych wpłat uzupełniał. Głosujcie:

a. Etam ma rację – 5,47 €uro na Paypal: [email protected]
b. Profesor ma rację – 1 Bitcoin na: 1otAi4KLuuYWDLbCkpmqRfN9P2NGX8JKv
c. Obaj mają rację po trochu lub po trochu się mylą: 5 Ether: 0x6fDb54C5d54e67170A105d017C5fc8045EfAcE44
d. Alicja ma rację – wypada segregować – 97 zł na Konto bankowe: 42 1160 2202 0000 0000 1973 4407 (dopisek: darowizna)
e. Ola ma rację, że Etam jest rozpieszczony – 79 zł Konto bankowe: 42 1160 2202 0000 0000 1973 4407 (dopisek: darowizna)
f. Etam masakruje wszystkich jak zwykle – 29,28 PLN na Paypal: [email protected]
g. Nie mam zdania: 3 $ na Paypal: [email protected]

Głosujemy tylko do ogłoszenia wyników przez Krawca włacznie…

START:

Peleton głosowania (Krawiec uzupełniaj!):

a. .->
b. .->
c. .->
d. .->
e. .->
f. .->
g. .->

26 Odpowiedzi

 1. A tu proszę, mały dodatek do audycji Eeetama, gdzie mówił że blogger wygrał z WOŚP. Okazało się że jednak „ktoś” tu robi krecią robotę WOŚP (Etamie „ktosiu”), bo okazało się że jest zupełnie odwrotnie, a tu link: Bloger Matka Kurka przegrał kolejny proces i już wpłacił pieniądze na WOŚP oraz opublikował przeprosiny. Zapraszam Eeetam do sprawdzania dowodów zanim coś chlapniesz rozpowiadając brednie.

  Z drugiej strony podtrzymuję że mnie cenzurowałeś, co najmniej 5 razy pisałem niewygodną prawdę na temat Watykanu, która miała raptem kilka – kilkanaście słów, słychać było przerwę że czytasz, ale nie chciałeś tego powiedzieć na głos. Szkoda że cenzura się wkradła – byle tylko nie powiedzieć „złej prawdy” o Watykanie. Słabe jest to zachowanie.

 2. Ciekawe kiedy uniwersum Etama połączy się z tym od Kononowicza. Nawet poglądy podobne.

 3. W ramach przyszłego programu „Etam na życzenie” proszę o nagranie kaszlu psa. Jako że nie ma jeszcze cennika, płacę z góry według cennika z głosowania (poz.3).

  • Postaram się uchwycić ten kaszel w dobrej jakości, ale zadanie proste nie jest … więc chwilę to potrwa 😉

 4. PS. Ciekawe czy się połapiecie na czym polega moja drobna prowokacja. Profesor wie , że to prowokacja bo powiedziałem prywatnie, ale czasem i ja chcę sobie trochę swobodnie poforować – pofiglować. Kto dobrze przesłucha może złapie kontekst i powie, aha no przecie…. Ale łatwe to nie jest i nie dla tego, że to jakieś zaewaluowane „ąę” etamowe. Po prostu tak działa nasz percept (polecam wykład z kanału TEDx na YT o percepcie właśnie). Choż z drugiej stwony w poruszanych tematach ten kontekst widać bardzo wyrażnie na bazie skrajnych postaw odnośnie podobnych tematów. No dobra – nic więcej nie powiem. Komentujcie, słuchajcie, dotujcie Krawca… bo z tym głosowaniem to przecież mały figiel 🙂 Profesor raczej nie ma szans 😉

 5. Dobra, przepraszam za wczorajszy niemerytoryczny komentarz – pisałam go w nocy wzburzona wulgaryzmami i krzykiem kierowanym w moją stronę. Ale pociągnę temat dalej jak widać kobieta musi doedukować Etama, który jest megalomanem tak wielkim że i śmiesznym.

  No więc zacznijmy karuzelę śmiechu:

  – twierdzisz że wszystkie wytwory naszej cywilizacji zmieściłyby się w sześcianie o powierzchni 125 cm3. oczywiście źródła nie podałeś więc ciężko z tym polemizować. ale nawet zakładając, że mówisz prawdę i nie przekręcasz to niestety nie powstał tej wielkości kontener – a siatki plastikowe są w stanie pokryć i walać się równomiernie po powierzchni. Nie jesteśmy wstanie śmieci skompresować w wielką kostkę, je przenosi wiatr i zaśmieca chociażby oceany.

  http://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/Wielka-Plama-%C5%9Amieci-na-Pacyfiku.-%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o-Change.org_.jpg

  „Charles Moore, amerykański kapitan i oceanograf amator, natknął się na Wielką Plamę w 1997 roku, wracając z załogą z regat zazwyczaj omijaną, bo bezwietrzną trasą, przecinającą północnopacyficzny wir wód oceanicznych. Opowiada, że przez tydzień płynęli wśród butelek, nakrętek, śmieci plastikowych i fragmentów opakowań. Moore poświęcił odtąd wiele pracy trafiającym do wód zanieczyszczeniom – o swoich wnioskach opowiada w wystąpieniu. „Seas of plastic” („Morza plastiku”) na Ted.com” źródło: http://www.ekokalendarz.pl/dzien-bez-opakowan-foliowych/

  właśnie z tego powodu segregować śmieci wypada i ogarniczać zużycie plastiku. btw. już abstrahując od tego, że porównujesz wyimaginowaną kostkę z objętością planety a nie jej POLEM POWIERZCHNI.

  – „żywność jest zatruta” jeśli chodzi Ci o konserwanty, hormony wzrostu pakowane kurczakom, pompowanie solanką i tego rodzaju modyfikacje żywności to jedynym winnym jest chęć zysku i ciągłego obniżania cen. Podziękuj więc kapitalizmowi. I uprzedzam – nie jestem jego przeciwniczką, zwyczajnie to jest źródło problemu a nie „SPISEK”. Mam nadzieję że nie jesteś paranoikiem 😉

  – Dywagacje na temat tego czy masz prawo segregować bądź nie brzmią już w ogóle zabawnie „ja nie podpisywałem listy!”. A czy podpisywałeś listę, że nie będziesz chodził nago po ulicy albo np. jeździł na czerwonym? Ale oczywiście jak typowy nosacz JA SIE NIE ZGODZOŁEM TO BĘDĘ NA ZŁOŚĆ MIESZAŁ ŚMIECI HEJ! I JESZCZE PŁOĆĆIE MI ŻE WYWOZICIE MI ŚMIECI!

  Ciekawe czy sąsiedzi podpisywali listę, że nie będą robić uciążliwych remontów. Z jednej strony wymagasz by wspólnota reagowała na uciążliwe hałasy z drugiej strony masz w dupie wspólnotę i jej zasady. 🙂 Hipokryzja.

  – „niech robią opakowania szklane a nie plastikowe, skoro taki problem” – też jestem tego zdania! niestety póki jest wolny rynek bez odpowiedniej regulacji to taniej wyprodukować opakowanie plastikowe niż szklane/wielorazowe. Ale jeśli powstanie odpowiednia ustawa obejmująca np. rynek UE będziemy w stanie ograniczyć znacznie zużycie. No ale oczywiście podniosą się ceny, to chyba oczywiste. Warto by eksperci policzyli jak bardzo zmieniłby się rynek i czy będziemy na to gotowi w perspektywie 20 lat.

  A, doczepiłeś się do innej komentatorki za użycie słowa fake news. Niestety, możesz polemizować z słownikiem i encyklopedią (nie pierwszy raz) ale takie zjawisko istnieje. Żebyś nie musiał szukać definicja –

  Fake news – forma przekazywania informacji, która opiera się na celowej dezinformacji lub oszustwie, rozprzestrzeniana poprzez drukowane i nadawcze serwisy informacyjne, media elektroniczne czy serwisy społecznościowe[1]. Informacje te są pisane i publikowane w celu wprowadzenia w błąd, albo w celu uzyskania finansowych lub politycznych korzyści.

  Dobrze, że wpłacałam Krawcowi. Teraz trzeba będzie potrzebie, w ramach manifestacji poglądów racjonalnych.

 6. Aha, jeszcze jedno o poziomie Etama (około 2h 40m) „woda powinna być destylowana” – życzę zdrowia pijąc tylko wodę destylowaną. A najlepiej przeprowadź eksperyment i przez miesiąc pij TYLKO wodę destylowaną.

  • Tydzień wystarczy, daj mu szansę przeżyć 😀

  • Ja Oli przyznałem RACJĘ, że jestem rozpieszczony. Nie widzę zresztą w tym nic sprośnego… Natomiast fuckt – pokląłem se trochę pod nosem bo taki grzeczny za jakiego uchodzę nie jestem. Ale to była chwilowa frustracja – nic osobistego. Nie przytoczę teraz źródła jaka jest objętość wszystkich konstrukcji ludzkich , ale zamykało to się w 125 km3 czyli własnie 5x5x5km. Prawda jest , że rozkładamy to na powierzchnię (510 mln.km2), ale można też zakopać. Poza tym ruchy skorupy w czasie to już efekt 3D. Ogólnie po ludzkiej cywilizacji w 1000 lat nie będzie po tym śladu… no może poza porośniętymi zgliszczami (kosmiczny archeolog będzie się zastanawiał, czy to struktury naturalne , czy świadectwo cywilizacji). Jedynymi konkretnymi śladami będą izotopy np. plutonu – gdzie wprawny naukowiec stwierdzi , że to produkt istot rozumnych. Co do wody destylowanej uznajmy , że odurzony zmywakiem nie myślałem zbyt logicznie. Tak czy siak daje się jakoś obronić.

   Nie będę wstanie zawsze wszystkim dogodzić. Moje poglądy są inne nawet jak na takie zacne towarzystwo. ale jest jakaś dyskusja. Przynajmniej się nie zgadzamy w miarę rozsądnie i to jest cenne…. w realnym świecie jak sobie trochę pofolguję i pogadam wśród ludzi to tylko japy otwarte ze zdziwienia, więc zgadzamy się czy nie i tak Wam dziękuje, że przynajmniej normalnie można powiedzieć , czy być kontrowersyjnym. A co do wpłat – jak najbardziej Krawcu i Potrzebie.

 7. Mózg Profesora Leniucha domaga się komendy „format C:/u”
  http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

  • Sprawdzaj swoje źródła. Wyrok dotyczący Wielguckiego (czyli matki kurka) który wkleiłeś pochodzi z 2014, link wklejony przez Leniucha z 2017 – słuchaczom zostawię ocenę, które informacje są bardziej aktualne.
   Pozostałe wyroki dotyczą zaś nieudostępnienia informacji publicznej. Pobieżnie sprawdziłem wskazane przez ciebie orzeczenia, w każdym z nich jest zaznaczono, że „stwierdzono, że bezczynność miała miejsce bez rażącego naruszenia prawa” – czyli dostępu nie udzielono w czasie 14 dni nie dlatego, że ktoś się bardzo starał, by nie udostępnić żądanych informacji, lecz po prostu się nie wyrobił w ustawowym terminie, sąd nie dopatrzył się złej intencji.
   Naprawdę sprawdzajcie jakość źródeł, na które się powołujecie. Nie sztuka wpisać w google „owsiak chuj” albo „gmo szkodzi” i wrzucić pierwszy link jako argument.

 8. „Matka Kurka wygrał, ale przegrał” ;))))) Czytaj Potrzeba ze zrozumieniem systemowy kociokwiku.. to jest stan procesowy na dzień 13 stycznia 2017 roku. Z resztą mam głęboko w dupie powyższe spory sądowe, sądy w Polsce nie są dla mnie żadną wyrocznią w przeciwieństwie do Twojej opinii. Nie mam zamiaru wchodzić w zawiłości prawne, bowiem każdy ma swój rozum lub go nie ma. Zatem w pełni zgadzam się z Etamem, że Owsiak od 26 lat doi kasę z WOŚP, ale nie wolno o nim mówić „hiena”, bo to kosztuje 5 tys.!.
  Etamm powinien jeszcze wyzwolić swój mózg od religii wszelakich i byłbyś w pełni przebudzonym z iluzji Matrixa, i więzów ideologii wszelakich..
  Etamm..! ”””ja””” jestem bogiem..! bogiem siebie samego..!, pisanym z małej litery..
  Czy wiesz, że wyrabiając nowy plastikowy dowód osobisty zrzekłeś się praw człowieka..?

  • „systemowy kociokwiku” XD zrobię screen i wrzucę do folderu z trofeami, to chyba najzabawniejsza obelga jaką mnie obrzucono gdy zabrakło argumentów. Etama włączyłem na chwilę, jak mówił o tym że wolontariusze sami nalepili serduszka na sprzęt w szpitalu i w sumie to wszyscy o tym wiedzą, tyle że dowodów brak. No ale żyj sobie w swoim zacietrzewieniu, ja wychodzę się pobawić na fajnych koncertach wśród uśmiechniętych ludzi i wrzucić trochę do puchy. Siedź na kanapie i obgryzaj paznokcie z frustracji że inni potrafią się bawić i zrobić razem coś dobrego, kolego wyzwolony, miłego dnia życzę 🙂

   • A co do pana Owsiaka i orkiestry, to zupełnie nie chodzi mi o ich dyskredytację. Ale o tym czemu o tym mówiłem powiem kiedy indziej. Co do mojej opinii jednak na temat tej akcji jestem zdziwiony , że ludzie wierzą że jest to jakiś spontaniczny zryw… Jak mówię… Moim zdaniem Wośp skończy się nie końcem świata , a gigantyczną aferą korupcyjną. Co nie zmienia faktu , że jeśli cokolwiek kupują i pomagają, nawet marnując 90% lub przepłacając to dobrze. NIe zmienia to jednak faktu , że przy budżecie z obrabowanej kasy w padatkach jakim dysponuje w tym czasie NFZ to jest praktycznie nieznacząca kwota , która może starczy na 10 dni funkcjonowania…

  • „Czy wiesz, że wyrabiając nowy plastikowy dowód osobisty zrzekłeś się praw człowieka..?”

   We wniosku w miejscu uwagi , czy adnotacje wnioskodawcy napisałem : proszę napisać moje Imię i Nazwisko z dużek litery i dalej małymi literami , gdyż pisanie samymi dużymi oznacza nie posiadanie osobowości prawnej. Niestety w rubryce Imię nazwisko musisz napisać dużymi we wnisku bo inaczej nie przyjmą.

 9. @Potrzeba..
  Zatem wrzucaj sobie do puchy i utrzymuj dalej kolejną polską sektę owsika, nalep serduszko na środku czoła, odgarnij fałdy tłuszczowe i skórkę sobie tak rozbujaj, żeby się do rana bujała..;)))
  Jakich argumentów zarozumiały mądralo od siedmiu boleści..? Podstawowym argumentem są kwoty przychodu, kwota zakupu sprzętu i wielomilionowa różnica.. Owsiak pracował w firmie polonijnej „Carpatia” Jan Załuski, która była przykrywką dla wojskowych służb specjalnych. Sam Załuski był wieloletnim konfidentem komunistycznego wywiadu, a w III RP pracował dla WSI. Owsiak kupuje sprzęt w firmach prowadzonych przez byłych eSBeków, którzy ..o komiźmie.. nabyli legitymację Opus Dei. Koło się zamyka. Zatem baw się dobrze i wspieraj wesoły okresowy super przekręt SB i dzieło boże..:) Budżet w kraju totalitarnym działa w taki sposób, że tyle, ile pieniędzy dostanie Owsiak, tym mniej rząd przeznaczy na służbę zdrowia.. Opiekę medyczną zobowiązane jest zapewnić Państwo, Konstytucja RP w tym celu pobiera obowiązkowe składki na ZUS. Wszystko w temacie.. Aczkolwiek mniemam, że i tak tego nie zrozumiesz bowiem niestety słyszałem twoje wywody i wzwody w różnych tematach.. Twoja mądrość jest normalnie równa starożytnym prorokom i niniejszym wnioskuję do bardziej ogarniętego Krawca o rozpędzenie twojego materiału genetycznego w Cern i wysłanie w kosmos, aby przedstawiciele innych cywilizacji mogli zobaczyć jakich popierdolonych ludzi mamy na planecie Ziemia..

 10. @Potrzeba 19
  Podczas zabawy siusiakiem na kanapie WOŚP nie zapomnij, że skrót SB oznacza „Służbę Bogu”..:)

 11. @Etamm..
  Nikt na świecie nie naśladuje Owsiakowizny. Dlaczego? Przecież w mniemaniu „potrzebowskich” lemingów to „cudowna akcja”, a zatem godna naśladowania. Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi o pieniądze. Koszt jednego urządzenia zakupionego przez WOŚP jest kilkakrotnie wyższy od kosztu zwykłego zakupu bezpośrednio. Jak nie wierzysz, to przeanalizuj wartość jednej złotówki zebranej wliczając wszelkie koszty działalności i tak dla przykładu minuta programu TV to ponad 400 tys – wszystko kosztuje. Kto za to płaci..? WSZYSCY, CZY IM SIĘ PODOBA WOŚP CZY NIE – PŁACĄ ABONAMENTY, PODATKI itd…

 12. Pojawił się i oświecony marcin, nie-leming, bez dowodu osobistego, nie korzystający z lewackiej służby zdrowia i nie dający nikomu pieniędzy – bo SEKTA. xD Btw to zabawne, żę tak łatwo krytykować tak wielką organizację osobom które zwykle z dobroczynnością jedyne co mają wspólnego to kliknięcie w pajacyka 10 lat temu.

  Skąd ci psychopaci się wzięli na NR?

  • Nie wiem jak sobie to radio wyobrażałaś, ale ono chyba od początku opierało się na kontestowaniu rzeczywistości. Tak jak i inne radia w których uczestniczył Krawiec. Dopiero potrzeba wprowadził tu jakieś naukowe podstawy z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej było „tak mi się wydaje, więc tak musi być”. Mi się to podobało bo dodaje uroku. Takie radio political-fantasy.

  • W latach 90-tych Olcia, 24 lata temu dwukrotnie byłem organizatorem i głównym koordynatorem sztabów WOŚP na terenie woj. pomorskiego. Poznałem strukturę i organizację od środka włącznie z siedzibą w Warszawce.. To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego otoczenie żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Główny problem z Jerzym O. polega na tym, że on nie pomaga, ale szkodzi i to w wielu obszarach życia publicznego. Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości.
   W rzeczywistości medialnej wizerunek Owsika i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa. Zupełnie się tym nie zrażam i z pełną konsekwencją przypominam jak jest naprawdę i co się kryje za parawanem „charytatywności” zbudowanym z radosnych twarzy dzieci.

 13. Widzę, że zacięta walka Etama z kapłankami środowiska trwa nadal. Greenpeace, katolicyzm czy weganizm – nie wiem, która z tych religii gorsza, lecz gardzę wszystkimi jednakowo. Udanego życia życzę. 🙂

 14. Wojownicy mikrofonu, klawiatury i peceta.. „Róbta co chceta” z możliwością wniesienia veta..:)

Zostaw Komentarz