Luźne Gatki – E.comunist

Luźne Gatki – E.comunist

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 7

Ważne wydarzenia socjalne itp. Czy musimy być w lewo, prawo, czy np. nie możemy być do góry lub w bok.

7 Odpowiedzi

 1. Bardzo fajna audycja, były nerwy, była prawa i lewa strona tego monologu, niestety monolog eeetama był przerywany z powodów technicznych tylko wpisami na radiowym czacie.

  Zawsze powtarzam że państwo minimalne powinno móc zapewnić pomoc socjalną osobom chorym, starszym, jak również osobom które wymagają opieki a z braku bliskich i środków finansowych potrzebują pomocy. Nie stawiałbym na dobre serduszka sąsiadów mimo wszystko ponieważ poziom zjawiska pt. „mam wyjebane” jest ogromny.

  Oczywiście zrozumiała jest bardzo krótka np. kwartalna pomoc rodzinom / ludziom, którzy stracili wszystko (np. przez pożar) a w dodatku jeszcze utracili pracę. No to są naprawdę ekstremalne przypadki gdzie pomoc minimalnego państwa może być uzasadniona, jednakowoż dobrze byłoby gdyby istniał fundusz w miejscu pracy gdzie taka pomoc odbyłaby się wprost z firmy a nie angażując urzędników, którzy zmarnują część pieniędzy w czasie redystrybucji środków.

  Natomiast pomaganie oparte na rozrzutności i niekontrolowanym rozdawaniu dóbr w tym oczywiście pieniądza, a przecież tak właśnie pomagają urzędnicy doprowadzi do totalnego krachu. Nie powinno się pracujących karać podatkami za to że chcą pracować, jednocześnie dając przywileje nierobom.

  Państwo minimum tak, krótkotrwały delikatny socjal dla NAPRAWDĘ potrzebujących tak, ale zdecydowanie NIE dla leserów, żerujących na dobrej wierze tego nieszczęsnego urzędnika państwowego.

 2. SkrzydlatyŻmij

  Etam przejrzał reguły gry tego świata, przebudził się ze snu i sam nie wie: socjalizm czy liberalizm (gospodarczy). Tak to jest zaraz po przebudzeniu 🙂 czasem człowiek myśli, gdzie ja jestem, czy to jawa czy sen… a może oszalałem?

 3. Naprawdę bardzo owocne refleksje. Dzięki wielkie i pozdrówka.

 4. Etam chcesz mieć 500 plus ,to trzeba zrobić żonie dzidziusia

 5. I żeby nie było jestem rocznik 1972

 6. Fajna audycja Etam!
  Jednakze jako osoba ktora spedzila wieksza czesc zycia na Zachodzie musze stwierdzic ze co do tych domow kupowanych za milion dolarow czy funtow przez zwyklych ludzi to nie prawda a raczej tv-belkot. Tu ludzie niezamozni rzadko maja jakakolwiek nieruchomośc. Wiekszosc wynajmuje lub mieszka w komunalnych. Mozna to sprawdzic na stronach banku (kalkulatory kredytowe). Aczkolwiek czesto spotykam sie z tymi mitami w Polsce, ale to pewnie przez ogladanie seriali zachodnich.

Zostaw Komentarz