Luźne Gatki – Back To The Starzzz

Luźne Gatki – Back To The Starzzz

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 2

Before przed Teorią Chaosu – pełny radości z naprawy swojego poczciwego mikrofonu Trust Starzzz – zaraz po uwolnieniu od telewizora, chwalę się i dzielę swoim szczęściem ze słuchaczami czekającymi na program Claude’a.

MK – F100TL – Pojemnościowy mikrofon USB za ok 100zł z przesyłką – TEST:  https://www.youtube.com/watch?v=LhIiEERgZos

BM – 800 – Pojemnościowy mikrofon USB za ok 80zł z przesyłką – TEST:  https://www.youtube.com/watch?v=LhIiEERgZos (porównawczy z powyższym modelem)

BM – 8000 –  Pojemnościowy mikrofon USB za ok 120zł z przesyłką – TEST:  https://www.youtube.com/watch?v=fdM5pPPn0-Y

 

2 Odpowiedzi

  1. Cześć, Eeetamie i Ex,

    Ex, ogólnie to bardzo dobry pomysł, żeby użyć korpus mikrofonu fabrycznego.

    A jako prostsze rozwiązanie (o tym wspominał nawet Jacek „Kuchmistrz”), to proponuję zakup mikrofonów pojemnościowych jako elementów elektronicznych po ok. 0,50-1,50 PLN/szt. (za 1,50 to te lepsze, w Szczecinie sklep elektroniczny na Pułaskiego, a zapewne bliżej Eeetama sklep Wizfon-4 na Powstańców, wejście przy przystanku „Starkiewicza”, mają tam wszystko, może i kałacha byś dostał 🙂 ). To można bezpośrednio do kompa podłączać przez miniJacka.

    Co do łączenia kabli bez lutowania, to polecam zaciskarki konektorów lub zaciskarki tulejek zaciskowych. Jest dużo wersji tego, więc nie będę się rozpisywał. Ma to nawet dopuszczenie do instalacji elektroenergetycznych – solidne łączenie.

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem w audycji, o kablach do słuchawek, gdzie przewody miedziane są laminowane (zamiast izolowanych). Wygląda to tak, że po zdjęciu zewnętrznej izolacji (najczęściej czarnej) widzimy 3 skrętki miedziane: 1 koloru miedzianego, 1 koloru czerwonego, 1 koloru zielonego. Aby to łączyć trzeba opalić zapalniczką takie żyły i wtym miejscu robi się z np. czerwonej – kolor miedzi i to jest goła miedź. Stosują takie przewody najlepsze firmy, ale dla mnie to dziwne rozwiązanie.

Zostaw Komentarz