Luźne Gatki – Karty SIM i usługi numerem telefonu VoIP

Luźne Gatki – Karty SIM i usługi numerem telefonu VoIP

wpis w: Luźne Gatki | 4

Luźne rozważania na temat prawa do prywatności, łamania przez ustawodawcę prawa do zachowania warunków zawartych wcześniej umów, a co za tym idzie o kolejnym przykładzie działania prawa wstecz. Czy i jak unikać głupoty narzucanej przez ludzie mieniących się „władzą” oraz o paru innych pobocznych sprawach – rozprawka w mocno after’owym klimacie tzw. Ziutka z ulicy.

4 Odpowiedzi

  1. Audycja taka jakie lubie Powiedziano mocno dosadnie i rzeczowo A to co mnie na początku rozpraszalo to zbyt glosny podkład i moim zdaniem nie pasujący do audycji (dobrze ze był później wylaczony) Pozdrawiam 3tam’a i mam nadzieje ze jeszcze nagra jakas audycje

  2. Świetna audycja, proszę o więcej. Do niedawna twierdziłem, że generalnie ingerencja w prywatność, z którą mamy do czynienia (facebooki, aplikacje na smartphony itd.) jest podatkiem za postęp technologiczny oraz rodzajem trybutu wojennego, który musimy kolektywnie płacić żeby nie było wojny tj. golenie owiec zamiast zabijania ich na mięso. Jednak od jakiegoś czasu moja osobista tolerancja się wyczerpuje np. właśnie szukam rozwiązania zastępczego dla smartphona, którego mam szczery zamiar rozwalić młotkiem. Zadziwiająco dużo ludzi z mojego otoczenia podziela te odczucia i np. downgrade’uje technologię lub stosuje różne dziwne patenty, jak wkładanie telefonu do metalowego pudełka, kiedy z niego nie korzysta. To oczywiście przedszkole, ale widzę tu zdrowy objaw genetycznej mądrości zbiorowej. Może widać tu już zalążek buntu przeciw technologicznej formie opryczniny, która nadchodzi? (oprycznina- za Wiki, określenie okresu w historii Rosji (1565-1572) i jednocześnie polityki zastosowanej w tym czasie przez cara Iwana IV Groźnego. Tak naprawdę była to po raz pierwszy w nowożytności, zastosowana w tej skali polityka utworzenia systemu niewolniczego, którą przeprowadził wzór współczesnych megakorporacji – Brytyjska Kompania Moskiewska. W moim prywatnym słowniku jest to synonim nowoczesnych ustrojów systemowej przemocy gdzie stare wzorce np. Starożytny Egipt implementuje się do nowego środowiska technologicznego np. Rosja 1917). Pozdrawiam

  3. Z ogromnym zdziwieniem i radością przeczytałem twój komentarz Baltazarze123. Okazuje się, że mój hejt na smartfony nie był totalnie w próżnie i nie jestem jedyną osobą, która nie postrzega tego rodzaju komputera pozytywnie. Umyślnie wpisałem komputera, bo z telefonem to te urządzenia nie mają wiele wspólnego. Jak wypowiadałem się w jednym z TechNightów – prawdziwe smartfony to już były. Były to urządzenia z symbianem, maemo lub podobnymi platformami, wydawane przez Nokię.
    Pozdrawiam i dzięki za audycję Eeetamie, jak i za dużo wnoszące komentarze tym, którzy komentują.

  4. Miałem konta VOIP w IPCall, HaloNet, Net4Call. Otrzymałem pismo tylko z HaloNet, bo tylko oni zarejestrowani są w Polsce. Net4Call jest zarejestrowany w UK, IPCall w USA, więc prawdopodobnie oni nie podlegają pod nowe przepisy.

Zostaw Komentarz