Luźne Gatki – Święta dla prezenta?

Luźne Gatki – Święta dla prezenta?

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 9

Czy obecnie tradycja świąteczna jest zdeterminowana przez konsumpcjonizm i ogólnie wykorzystywana głównie dla zwiększenia sprzedaży rzeczy, których zazwyczaj byście nie kupili, z i otrzymujecie przy tej okazji stertę kompletnie niepotrzebnych zatkajdziur – gadżetów.

9 Odpowiedzi

 1. Lubie klimat tych audycji Etama. Taki spokoj i wyciszenie, a jednoczenie bez nudy, bardzo dobrze mi sie przy nich pracuje. Nadawaj prosze dalej Etam!

 2. Etam, na pewno znasz powiedzenie „Kto tanio kupuje ten dwa razy płaci”. Dlatego ja bym odpuścił ten ekspres z biedry. Prędzej bym kupił aeropres i młynek do kawy plus jakąś dobrą kawę. Na youtubie jest kupa filmów jak przyrządzić za pomocą tego zestawu dobry napar.
  Przykładowy zestaw –> https://swiezopalona.pl/produkt/1622/zestaw-aeropress-porlex-tall
  Taniej da się to kupić jak trochę poszukasz.

 3. glosniej etam musisz sie mocno podglosnic

 4. Dwie uwagi:
  1. Nie da sie udowodnieć, że Ziemia jest płaska????? Dość łatwo udowodnić. Wystarczy „wysłać” kamerkę z balonem w stratosferę. np. https://www.youtube.com/watch?v=3Cyj75oyoII
  2. Wybudowanie domku 60-80m2 za 10.000zł????? Z własnego doswiadczenia i rozmów z deweloperami średnia cena wybudowania 1m2 pow. mieszkalnej to ok. 2100-2500 za m2 w stanie deweloperskim, reszta to działka, garaż itp.

  • @yerski Gwoli ścisłości krągłość Ziemi na tym filmiku wynika z bardzo szerokokątnego obiektywu. Z tej wysokości Ziemia nie może być aż tak kulista, ale rzeczywiście od 18 km można już tą kulistość dostrzec.
   Poza tym, kulistość Ziemi jest uwzględniana przy całej masie obliczeń, np. długości tras długodystansowych samolotów. Szkoda więc nawet strzępić języka czy klawiatury na takie bzdury. 🙂

 5. Dobra audycja, Eeetam w formie. Eeetam jest moim autorytetem w dziedzinie filozofii życia. Nawet przestałem się myć codziennie, bo to rzeczywiście nie ma sensu. Mała uwaga: trochę zbyt głośny podkład (moim zdaniem).

 6. Kuba nie skomentował więc może ja. W USA płace podawane są brutto rocznie, a płatne (przynajmniej u mnie) raz na miesiąc. W poprzedniej robocie też miałem na miesiąc.
  Pracodawcy zawsze podają płacę (lub czasem widełki), co więcej niektóre firmy nawet publikują listę płac na swojej stronie.

 7. Tak to często jest – mężczyzna ma swoje pasje, pozyskuje informacje z internetu, udziela się na forach dyskusyjnych czy radiach internetowych, a kobieta wybiera to bierne medium: TV. Dla mnie to śmietnik przypadkowych audycji i wrzaskliwych reklam. Medium w czasach internetu już zresztą niepotrzebne.

Zostaw Komentarz