Teoria Chaosu – Smoki, szachy i apokalipsa

Teoria Chaosu – Smoki, szachy i apokalipsa

wpis w: audycje, Teoria Chaosu | 11

Claude odpoczywa od „twardych spisków” i pogrąża się w odmętach mistycyzmu. Tajemnicze gry, tabliczki, wróżby, przekazy, a wszystko w apokaliptycznym sosie.

11 Odpowiedzi

 1. Teoria w archiwach Nocnego Radia. Cos pieknego

 2. Zanim zrobiłbym ten lek na raka to bym fiknął 😉

 3. Fajna audycja. Ciekawe informacje na początku.

 4. Ktoś chyba się mocno zainspirował mysteriousuniverse, jakoś tam wszystko logicznej przedstawione.

 5. SkrzydlatyŻmij

  „Jeśli twoje dziecko gra w szachy… wiedz, że coś się dzieje!” jak mawiał ks. Natanek.
  Na obrazie Leonarda da Vinci nie było Judasza? A dlaczego? Według Ewangelii Judasz był obecny na Ostatniej Wieczerzy. Judasz jest wymieniany w Ewangeliach jako 12-sty Apostoł, po jego samobójstwie, które nastąpiło już po śmierci Jezusa, Apostołowie wybrali jego następce, kolejnego 12-stego, w drodze losowania: św. Macieja, ucznia Jezusa (Dzieje Apostolskie autorstwa św. Łukasza).
  Świetny telefon Stałego Sceptyka (Czacha Dymi), w końcu przestał obrażać i mówi wszystko z sensem. Czarna seria kieszonkowa „Mitologie świata” wychodziła w Polsce w latach 80-siątych, są to książki pisane przez naukowców, z bibliografią, zdjęciami, słownikami pojęć, jednak popularnonaukowe, bardzo dobre na początek zainteresowań na temat jakiejś dawnej religii lub kultury, np. Słowian, Celtów, Czarnej Afryki itd. Za PRL popularyzowano naukę lepiej niż obecnie.
  Satanizm jest czym innym niż Claude przedstawia w swoich audycjach, ale to szerszy temat. Hipoteza smoczej krwi ciekawa, ale całość tych chanelingów to bzdury, co najlepiej widać po datach już przeszłych, w których nie nastąpiły zapowiadane wydarzenia.
  Czy templariusze czcili Bahometa, tego nie wiadomo. To tylko domysły, podchwycone m. in. przez satanistów i okultystów współczesnych. Likwidacja zakonu miała powody polityczne i finansowe, przesłuchania braci zakonnych odbywały się jak na Łubiance (a szczerze mówiąc było jeszcze gorzej), podczas tortur wmawiano im rozmaite rzeczy, jak czczenie głowy osła, albo podobizny proroka Mahometa (nie bacząc, że takich podobizn islam zabrania sporządzać).

 6. To komentarz ma tescia???…hi hi hi.

Zostaw Komentarz