Sprawdzam! – Travis Walton

Sprawdzam! – Travis Walton

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 17

Historia porwania Travisa Waltona uczy nas kilku ważnych rzeczy. Po pierwsze – widząc UFO, biegnij do niego, będzie fajnie. Po drugie – jeśli jesteś kosmitą i masz niewykrywalny statek, to porwij drwala, a nie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po trzecie… ech, może nie będę się znęcał 🙂 Zapraszam do weryfikacji historii kolejnego porwania, które ukształtowało ufologię, jaką znamy dziś. 

Zbiór dokumentów źródłowych dotyczących sprawy Waltona

Wyniki badania próbek gleby z miejsca zdarzenia

Walton i program TV Chwila prawdy

Portal Infra – Przypadek Travisa Waltona

17 Odpowiedzi

 1. No no towarzyszu postaraliście się, generalna gubernia będzie na pewno miała dotacje dla waszych zaslug. Poważnie to prawie nie byłem zirytowany tym odcinkiem. Widać pracę nad formą i szacunek dla sluchacza, a dokładniej brak przesadnych uszczypliwości itd… Ciekawe wnioski może nie biorące wszystkich za i przeciw ale dużo wnoszące. Muszę tutaj powiedzieć że sposób czytania jest dla mnie o wiele bardziej miły dla ucha niz przeciąganie Iveliosa. Osobiście życzył bym sobie aby audycja też kładła nacisk na fakty potwierdzające i pozostawiała ferowanie wyroku sluchaczowi.

  • Dzięki za konstruktywną opinię 🙂 Zaczynam pracę nad odcinkiem na chłodno, problem jednak w tym, że wraz z poznawaniem historii, swoją opinię też sobie wyrabiam. Staram się jednak przynajmniej pozostawić „drugą wersję” i do niej zalinkować. Tematy poruszane dotychczas były dość jednoznaczne, choć i sam, choćby przy roswell, pokusiłem się o własny, alternatywny epilog. Mogę też zapewnić, że kolejny temat – marihuana medyczna – zdecydowanie nie będzie tak jednoznaczny.

 2. Potrzeba, a może tematy pseudonaukowe zamiast spisków? „Sprawdzam” o spiskach to przez większość odcinka takie kopanie leżącego :p

  • Zaproponuj temat 🙂 mam pewien pakiet w zanadrzu, ale zawsze kolejne się też przydadzą 😉

   • retronukleon

    Proponuję temat – Franc Zalewski. Opisuje własne badania geologiczne. Przeglądam od paru dni jego wykłady na YT i ciężko się do czegoś przyczepić.

    • Pomijając badania takie czy inne często przebijają się prywatne przekonania pana Franca a te opierają się na teoriach rosyjskojęzycznych „ezoteryków”. Bariera językowa ułatwia Francowi sprzedawać te historie jako oryginalne przemyślenia.

     • retronukleon

      Bariera językowa? Niby on używa jakiegoś nieznanego nikomu języka? No nie przesadzaj.. . Nie spotkałem się z materiałem o ezoterii czy innych bajkach w jego wykładach. Jedynie same sprawy geologiczne.

      • aspreol

       Na pewno ktoś zna ten język ale mało kto tłumaczy. Kiedy kończy mówić o piramidach i innych rzeczach do ogarnięcia trafi się jakaś perełka choćby o trzech księżycach które dawniej miała Ziemia, nie wmówisz mi że tego go nauczyli go na polskiej uczelni.

 3. Incydent w Emilcinie moja następna propozycja

 4. Tragedia na Przełęczy Diatłowa – moja propozycja.

  • popieram 🙂 świetny temat!

  • Cześć Floki! Jeśli interesujesz się tematem Przełęczy Diatłowa – to jest całkiem ciekawie opowiedziane o tym co tam się stało na kanale YouTube Michała Patera – Autostopem Na Koniec Świata: https://www.youtube.com/watch?v=EhJlJt4d8dE

   Nie wątpię że @Potrzeba19 potrafiłby to świetnie opowiedzieć, jednakże Michał Pater ciekawie mówi, jak również pokazuje. A w takich opowieściach jak ta o Przełęczy Diatłowa dobrze jest widzieć co tak naprawdę mogło się tam wydarzyć.

   Pozdrawiam.

   • O, wielkie dzięki. Jest to jedna z moich ulubionych creepy historii i dużo o niej czytałam (film też oglądałam), ale chętnie posłucham innych osób, co o tym myślą.

  • 44 się ucieszy.

 5. moze Phoenix Lights w kolejnych odslonach serii?

 6. P19. Zrób odcinek o polskich kontaktach z obcymi i czym ewentualnie „uprowadzeni” mogli się inspirować w szarym PRL-u 🙂

Zostaw Komentarz