Na kozetce u Profesora Leniucha – Audycja 007 – Dramatyczna sytuacja w Irlandii

Na kozetce u Profesora Leniucha – Audycja 007 – Dramatyczna sytuacja w Irlandii

Dzisiejsza audycja Podcastu Profesora Leniucha to raport pogodowy z Irlandii, kraju nad którym starły się siły Bestii ze Wschodu z zachodnim huraganem Emma. Zasypane śniegiem drogi, brak dostaw do sklepów, miliony ludzi którzy nie poszli do pracy i szkół. Jakie rozwiązanie dla kryzysu pogodowego przygotował rząd Irlandii? Oraz jaką inicjatywę uruchomił zaprzyjaźniony twórca podcastów – tego wszystkiego dowiesz się na kozetce u Profesora Leniucha.

Linki do audycji:

Mój Twitter: https://goo.gl/S59DRa

RSS mojego podcastu: https://goo.gl/HVtwtV

Strona mojego podcast: https://goo.gl/6v5m2H

Mapa polskich podcasterów: https://goo.gl/opxLFM

Kontakt do Borysa Kozielskiego: https://goo.gl/cgRJgm

Pierwsza w Polsce Szkoła Podkastingu: https://goo.gl/VhTqEV

Facebookowa grupa „W ruchu słucham podcastów”: https://goo.gl/qq13KX

Strona Profesora Leniucha: wiejaczka.com

Strona Społeczności Kawiarenki: facebook.com/profesorleniuch

Masz ochotę postawić Profesorowi Leniuchowi kubek pysznej gorącej kawy? Zapraszam: paypal.me/profesorleniuch

Cotygodniowa audycja publikowana jest w każdy piątek do godziny 21:00 czasu polskiego na SoundCloud.com

Kontaktowy adres e-mail do Podcastu Profesora Leniucha: [email protected]

Podcast Profesora Leniucha możesz słuchać również przez: Google Play Music | iTunes | TuneIn | Stitcher | Player FM | Podstacja | Nocne Radio | Podkasty.info | YouTube.com

Podcast Profesora Leniucha możesz słuchać w trakcie trwania audycji na żywo bezpośrednio na stronie: YouTube.com

 

14 Odpowiedzi

 1. Patatajmierz

  Na nasze szczęście przeżył…

 2. JarekVelBigos

  No ladne jaja. To ,ze Irlandia pod sniegiem i loty do Dublina odwolane to wiedzialem ,ale cala reszta to naprawde niezla akcja. U mnie jednak zdecydowanie lagodniej wszystko przebiega mimo nieprzyzwyczajenia ludzi do takich warunkow.

  • No powiem Ci Jarku że też mnie zaskoczyła ta śnieżyca, myślałem że będzie jak zawsze… Panika o nic, ale nie, tym razem to faktycznie dość nietypowa aura 😉

 3. niepowtarzalnainteligencja

  A teraz leniuch wyobraź sobie że te nie sprzyjające warunki przedłużają się i potrwają kilka do kilkudziesięciu lat, w zastraszającym tempie zaczną znikać zasoby, w takich warunkach to i ty zaczniesz się ogrzewać, spalając opony i wszystko co się da.

 4. niepowtarzalnainteligencja

  Już kiedyś o tym leniuch rozmawialiśmy na czacie NR, wtedy bagatelizowałeś sprawę, że to praktycznie nie możliwe, nabijałeś się, a tu proszę znowu na moje wyszło.

  • Nic nie wyszło na Twoje – to że umiesz sobie wyciągać pojedyncze słowa / zdania z kontekstu nie sprawia że masz od razu rację w czymkolwiek. A jakim „geniuszem” musisz być to ja nie wiem żeby porównywać sytuację gdy ktoś pali oponami czy śmieciami zasmradzając całą okolicę bo ma takie widzimisię z sytuacją jak to piszesz „wieloletniego kryzysu” – serio, albo jesteś „geniuszem” / albo trollem. Jak „geniuszem” to mi przykro – jak trollem to nieporadnym. Cóż bywa.

   A i podtrzymuję moje zdanie, mam zdecydowanie większe prawo walczyć o świeże powietrze dla mnie / rodziny niż jakiś idiota – który nie liczy się z nikim. Takich ludzi powinno się piętnować i karać wielotysięcznymi karami – a już zwłaszcza gdy możesz bez problemu dostać od państwa pieniądze na normalne ogrzewanie. Takim idiotom powinno się zatykać kominy wiadrami metalowymi – chociażby za pomocą drona – żeby cała cofka smrodu poszła im do domu.

   Na szczęście „championów” na moim osiedlu NAPRAWIŁ list z wydziału ochrony środowiska – z kwotą mandatu która momentalnie wyleczyła ich z paleniem syfu. I sprawa rozwiązana.

   A Ciebie to denerwuje jak widzę – bo myślisz że jesteś pępkiem świata który zawojuje innymi – no niestety – solidne państwo i jego służby czy to urzędnicy czy mundurówka we współpracy z obywatelami nie dadzą się sterroryzować „geniuszom”. Napisz jak spłodzisz kiedyś dziecko a okno jego sypialni będzie na wprost komina sąsiada, który stwierdził że dobrym pomysłem będzie utylizacia wszystkiego co z gumy i plastiku kominem – tak wprost do płuc twojego dziecka. Wtedy może zrozumiesz – a jak nie to współczuję.

   PS. A tak do wszystkich – jak zgłaszacie gdziekolwiek sprawę – pamiętajcie NIGDY NIE RÓBCIE TEGO ANONIMOWO – z imienia, nazwiska i adresu! Nie wygrają z nami „geniusze”. Dla mnie po temacie – nawet się nie sil i tak się nie dam wkręcić w tą gadkę – ludziom tylko przybliżyłem o co chodziło – bo Ty nie miałeś odwagi na to i użyłeś tylko słów wyrwanych z kontekstu.

   • niepowtarzalnainteligencja

    Co ty do mnie Kaman ?, to co ty napisałeś to inna inszość, „A i podtrzymuję moje zdanie, mam zdecydowanie większe prawo walczyć o świeże powietrze dla mnie / rodziny niż jakiś idiota” a co ten niby idiota robi jak nie walczy o swoją rodzinę i dupę, a że walczy tym co ma pod ręką to inna sprawa, ” Takim idiotom powinno się zatykać kominy wiadrami metalowymi – chociażby za pomocą drona – żeby cała cofka smrodu poszła im do domu ”
    w ten sposób to ty nie będziesz od niego lepszy, ale sam się staniesz tym debilem.
    Oj leniuch chce ci uświadomić że niema lepszych czy gorszych ludzi, w pewnych warunkach to i przysłowiowa „Matka Teresa z Kalkuty” się skurwi.

 5. A tu macie ciekawostkę 🙂 jak w Irlandii w czasie „pogodowego kataklizmu” – zniszczono Lidla, rozwalono dach, okradziono co się tylko da (brawo dla niektórych debili – którzy na innych filmikach z tego zdarzenia pokazują facjaty).

  Link: https://www.youtube.com/watch?v=tYlzPeiYFZQ

 6. niepowtarzalnainteligencja

  To jeszcze pikuś, wyobraź sobie co się stanie jak już nie będzie co kraść, co wtedy ludzie zaczną odpierdalać by przetrwać.
  Jak zacznie brakować opału, jedzenia, brak zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb, nie którym ludzkim bestiom, morze przyjść do głowy by spróbować takiego tłuściutkiego leniucha 🙂

 7. niepowtarzalnainteligencja

 8. Dobry wilk pach

  Ja też jestem tłuściutki jak Leniuch tylko wyższy,ale lubię Profesora i Krawca choć jest chudy ma długie włosy i jest zarośnięty
  a tak na marginesie Krawczulku wrzuć piątkową audycję czasy ostateczne, bo słuchałem teorii chaosu w tym czasie ,bez urazy pozdrawiam

 9. Dobry wilk pach

  A to piosenka złego wilka https://www.youtube.com/watch?v=dOJCvHRugGQ

 10. w tym roku zima zaskoczyła nie tylko drogowców…

Zostaw Komentarz