Luźne Gatki – Zróbmy Sobie Sami Dobrze Alfa0.5

Luźne Gatki – Zróbmy Sobie Sami Dobrze Alfa0.5

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 12

Od przywrócenia prądu po kwestie płac i podatków – jak to z Wudzem – Before przed nocną audycją Krawca.

12 Odpowiedzi

 1. ocalały członek załogi greckiego tankowca Lotus

  Etamie, nie bierz tego co napiszę jako hejt, ale Twoje postępowanie wydaje mi się całkowicie nielogiczne:
  – 30kg lodu w lodówce? Zalodziała lodówka o wiele więcej prądu, a w końcu jest to sprzęt który często chodzi. Więc zaoszczędzisz 80gr dzięki perlatorowi, a stracisz 6zł przez to że nikt nie odmroził lodówki

  – 200 zł za rozmowę na telefony stacjonarne? Ty masz jakąś taryfę z 2004r? 🙂 Jest tyle ofert komórkowych, operatorzy zaciekle walczą, można przenosić nr. Pewnie tkwisz w jakiejś niekorzystnej, i też tracisz na tym. I infolinia Enei nie ciągnie jak smok, aż sprawdziłem. Jest to taryfa zwykła jak na telefon stacjonarny, tak samo jak połączenie do Warszawy czy też pipidówki.

  – kto w dzisiejszych czasach nie ma powerbanka w domu / w plecaku? To jest właśnie na sytuacje awaryjne, takie jak ta właśnie. A nie że szybciutko się rozłączasz bo bateria ma 3%.

  – automatyczne płatności: można to chyba w każdym banku skonfigurować, włącznie z maksymalną kwotą na jaką mogą obciążyć (więc strach przed tym że nagle ściągną Ci 1000 zł odpada). No ale Ty chcesz uniknąć jednego hasła i jednego papierka – fundując sobie dzięki temu kłopoty i niewygody.

  – włączenie prądu po 5 minutach od rozmowy z VIPem: popatrzmy na to realistycznie – czy VIP ma możliwość wysłania dyspozycji przyłączenia prądu? NIE. Może poprosić panią Basię żeby się tym zajęła. Pani Basi tez zejdzie kilka minut w najlepszym wypadku. Potem to zależnie jak odbywa się przyłączenie, ale 5 minut jest nierealne i miałeś po prostu zbieg okoliczności. A urzędnik zadzonił tuż po przyłączeniu ale nie z powodu polecenia przez vipa, tylko poprzez fakt że prąd został podłączony. To po to, żebyś zgodził się na 2 letnią umowę zanim zezłoszczony zmienisz operatora, lub zanim ktoś Ci to zasugeruje 😉

  Co nie zmienia faktu, że powinni bardziej się postarać jeśli chodzi o powiadomienie Cię przed wyłączeniem prądu. Poza tym – w Enei to tak działa że wpłacasz na konkretną fakturę? Bo u wszystkich dostarczycieli usług, czy to energii, gazu itp – wpłata leci na konto (pomniejszając bieżący bilans), a nr faktury to informacyjnie tylko. Więc jeśli w Enei też tak jest, to po prostu miałeś cały czas niedopłatę, ale jakby nowe wpłaty pokrywały starsze faktury.

  Etam nie utrudniaj sobie życia! Pozorne oszczędności na pieniądzach, papierkach lub hasłach powodują że komplikujesz sobie wszystko 🙂 „nie bądź ograniczony w patrzeniu!”

  • Ludzie się nie zmieniają. Szczególnie tacy dumni i przekonani o swojej racji. Tak na serio zostaje nam tylko podziwiać teatr cieni E-tama i to jak radzi sobie z przeciwnościami losu. Co będzie doskonałą nauką o wartościach jego teorii dla nas.

  • > Etamie, nie bierz tego co napiszę jako hejt

   Nie biorę nic do siebie mam jak już wielokrotnie mówiłem dystans do wszystkiego jakbym orbitował lukając na wszystko z poziomu co najmniej kabiny widokowej ISS… i tego się trzymam, bo jak na chwilę przestaję to w obecnym dziwnym świecie biorą u mnie górę emocje, a tego staram się unikać…

   > – 30kg lodu w lodówce?

   Może było to 20…. mam lodówkę Zelmera kupioną mi przez śp. Mamę ok 1997 roku na mieszkanie jak się wyprowadziłem. To dobry poczciwy sprzęt z niedużą zamrażarką, jednak starego jeszcze tupu gdzie trzeba w miarę rozsądnie użytkować i rozmrażać 2-3 x w roku. Z uwagi jednak na nieco nieszczelna uszczelkę jak dziewczyny tam nawrzucają robi się spory zapas lodu dość szybko , a nikt poza mną nie zrobi z tym porządku… ja jestem facetem który nie lubi babskich robót, więc faktycznie dawno tego nie robiłem. Mówię więc tak pi x drzwi … może było to 20 KG (spora miska na oko cięższa od sztangielki 32 kg, choć trudno to wyczuć)… Tak czy siak – masz rację – trzeba to czyścić regularnie nie ma rady…. I poszukać gdzieś takiej uszczelki do wymiany choć może być z tym kłopot bo takich lodówek się już nie robi.

   > – 200 zł za rozmowę na telefony stacjonarne? Ty masz jakąś taryfę z 2004r

   Nie chcę w to wnikać (ale faktycznie w 2 dni i ok 10h rozmów bo waliłem po telefonach tej firmy jak w bęben – musiałem doładować 2x po 100 z czego poszło chyba z 180 zeta)…. wiem w czym jest rzecz, w skórce powiem , że wybrałem lata temu taryfę prepaid na którą po każdej wpłacie przychodzi duuuuuużo GB (do tego nie znika i zawsze się sumuje przez co mam na koncie teraz chyba 0,5 TB do wykorzystania z pełną prędkością) do używania w HSPDA+ , a za to drogie są rozmowy…. Jak już kiedyś mówiłem w okolicach wakacji przesiadam się z numerem przy okazji zmiany umowy netu w domu na sieć A2Mobile, gdzie za 19.90 będę miał nieograniczone rozmowy do wszystkich, sms, mms i net nieskończony (powyżej 15 GB spadnie do bodaj 1 Mbit, ale mi na komórce to nie przeszkadza).

   > – kto w dzisiejszych czasach nie ma powerbanka w domu

   Mam tu 3… 2 nie wiem gdzie są, młoda gdzieś wrzuciła i znikły były (dobrze móc się tak usprawiedliwić 😉 ), trzeci kupiłem Jej na wyjazdy do lasu surwiwalowe 20000 mAh (realne 20000 – największy dostępny, ale drogi), ale znalazł się dopiero jak przyszła ze szkoły…. jechaliśmy na nim (dobrze , że go naładowałem kiedyś na max) cały wieczór i zużyło się może 1/4… dobry powerbank firmy Easy. Mogę polecić.

   > – automatyczne płatności: można to chyba w każdym banku skonfigurować

   Jestem już bliski tego by całkowicie wyeliminować płacenie w ten sposób, docelowo nie chcę posiadać ani jednego konta w banku co polecam każdemu człowiekowi z uwagi na powszechne kłamstwa dotyczące tych instytucji. Puki co mam oczywiście mniej więcej zdefiniowane główne dane kontrahenta tych co płace regularnie – zazwyczaj robię to w 1 dzień 9go więc nie zapominam, zmienia się tylko nr faktury i nr KRT… Tak to robię z przyzwyczajenia i nie lubię zmian (zważ na mój wiek).

   > – włączenie prądu po 5 minutach od rozmowy z VIPem: popatrzmy na to realistycznie

   Umówmy się: siła sprawcza Etama – dyplomowanego i akredytowanego radiowca: Pani Basiu….. Ten Pan jest z mediów, proszę to załatwić na kolanie i zdać mi relację – musimy dbać o wizerunek firmy… (tu scena wręczenia paszportu Stanisławowi Paluchowi w „Misiu” z radosnym pląsaniem karłów przebranych w stroje ludowe z muzyką z zepsutego samograja Kasprzak 140T) – WOLĘ WIERZYĆ W TAKI SCENARIUSZ , a nie jakiś przypadek (z orbity na ISS więcej wszak widać 😉 – do tego podsłuch z demobilu CIA na wyprzedaży daje nam większy wgląd co się dzieje u pani Basi w gabinecie…

   > Co nie zmienia faktu, że powinni bardziej się postarać

   No nie da się ukryć, że poczułem się nie chcę powiedzieć urażony, ale pewien niesmak był, szczególnie , że faktycznie gdyby ten lód stopniał no umówmy się 2 poziomy mieszkań miały by zalane stropy… Pan na prawdę mógł miast wsadzać kartkę z nic nie dającymi nr tel. po ptostu najpierw zadzwonić: „Chto je domą?” I byśmy wszystko załatwili bez tego wariactwa….. Ale to właśnie ten szczegół który w KAŻDYM aspekcie życia w PL to wariactwo POWODUJE: jeśli są 3 możliwości: 1. OCZYWISTA 2. możliwa 3. absurdalna to w PL NIEMAL NA PEWNO zostanie wybrana niespodzianka za bramkę nr 3.

   > Etam nie utrudniaj sobie

   Analogowe życie jest trudniejsze, cyfrowe zautomatyzowane, jednak całkowicie kontrolowane przez czynniki nieznane… To jak złamanie tajemnicy korespondencji, tyle , że listem jesteśmy my sami.

   • ocalały członek załogi greckiego tankowca Lotus

    co do powerbanków to polecam taki z opcją ładowania solarem – można zaoszczędzić kasy 😉 a tak serio to dobry jest w teren.

    Mógłbyś poruszyć temat kłamstw banków? Ja rozumiem że te instytucje nie są kryształowe (zresztą które są?) W dzisiejszych czasach zwykły człowiek taki jak ja jest na kłamstwa uodporniony – spoko wiem że mnie ściemniają w reklamach, ściemniają w ofertach itp. Ale nie zrezygnuję z usług które nie dość że kosztują mnie zero, to jeszcze mega ułatwiają życie.

    Co do wyłączania prądu – uważam że oni powinni nie tyle doręczyć polecony, co przykleić Ci do drzwi (dyskretnie oczywiście) zawiadomienie o zbliżającym się odłączeniu.

    Jeszcze odnośnie audycji w której wykasowało Ci logo Leniucha – musisz mieć coś nie tak z ustawieniami, w każdym razie polecam Windows 10 Debloat Tool: https://github.com/W4RH4WK/Debloat-Windows-10 – skutecznie usuwa telemetrię i inne zbędne elementy windowsa 10. Jest to zestaw skryptów, czyli zupełnie otwarty kod, wiadomo co robi, więc bez obaw można używać.

 2. Etam, polecam tego wirtuala. Świetna obsługa, brak limitów telefonicznych i net autentycznie bez lejków!

  https://mobilevikings.pl/pl/

 3. Jest pewna teoretyczna mozliwosc i jest ona bardzo prawdopodobna ze Etam wydal ta 100 czy 200 na tele bo czesto infolinie helpdeski itp itd maja numery 801, 800 ktore w wielu taryfach komorkowych nie wchodza formalnie w zakres „stacjonarny” mimo ze faktycznie to nr stacjonarny.Tyle ze to pisze w regulaminach ktorych nikt nie czyta (in gremio) i sa pisane
  drobnym maczkiem

 4. Spoty propagandowe:

  Paragony – https://www.youtube.com/watch?v=fLx8TVaTnIc

  Unia pracuje (inna wersja niz w TV – TAK TO TA SAMA co wypowiada się pogardliwie o Polakach pracujących poniżej 6000):

  https://www.youtube.com/watch?v=VhtPcmzGgFs

  NIe udało mi się odlależć tego o wspólnym budowaniu uEropy socjalnej….

 5. Dobry wilk pach

  http://www.wspolczesna.pl/prawo/a/kiedy-moga-odciac-nam-prad,12008735/

  Miałem podobną sytuację do twojej z siecią Tauron,też odcięli mi licznik prądu po zaległej fakturze i to nie ostatniej,za ponowne podłączenie licznika musiałem zapłacić i to wcale nie mało ,licz się z tym że opłata Cię nie minie, pozdrawiam

 6. Dobry wilk pach

  Pod tym linkiem masz przykłady osób które miały podobne przygody, tak że przypadków jest co niemiara

 7. dobra audycja – niech ludzie wiedza jak sa okradani przez tzw „państwo”

 8. Polecam odsluchać fragment ‚aftery etammarudzi atojestremont’ czas: 43:55 i co Wy na to? 🙂

Zostaw Komentarz