Luźne Gatki – Sami Sobie Zróbmy Dobrze Rev. 1 Beta

Luźne Gatki – Sami Sobie Zróbmy Dobrze Rev. 1 Beta

wpis w: audycje, Blog, Luźne Gatki | 24

Od awarii z monitorem,
Do rozmowy z Profesorem…
Słuchać uchem, a nie brzuchem
Jak rozmawiam se z Leniuchem.
Choć godzina chyba z druga,
I rozmowa była długa,
Ci co poszli szybko spać
Mogą teraz se to „zgrać”…

Jak widać na powyższym filmiku, który nakręciłem zainspirowany Profesora vlogami z Irlandii, a zatytułowałem roboczo (bo i o robotniczym dziele jest ten film) „Takie rzeczy tylko w PL”, przedstawiam urywek historii z pomalowanymi słupkami zabezpieczonymi miast napisem „Świeżo malowane” – opasaniem przymocowanym do ok 80 cm sztachet ze stali lub innego żeliwa, na które w tym uczęszczanym miesjcu łatwo po ciemku się nadziać. I zapytuję, czy taka bezmyślność jest też w innych krajach? Możnaby zabezpieczyć ostre (ok 5mm średnicy) czubki sztachet np. nadzianymi piłkami tenisowymy lub czym innym … ale nie u nas – to sterczy już drugi dzień i chyba do poniedziałku tak sterczeć będzie… Moim skromnym zdaniem jest to kolejny dowód na to jak nisko ceni się wartość Polaków w naszym pięknym kraju… w USA płaci się po 100 tyś $ za oblanie się kawą w fastfoodzie , u nas ciekaw jestem jaka odpowiedzialność byłaby dla tego kto to zrobił gdyby powiedzmy jakiś pijany przechodzień się na taką sztachetę nadział… A chodzenie pijanym nie jest ZABRONIONE!!! Przynajmniej na razie w PL. Jakie są Wasze opinie, szczególnie tych co mieszkają za granicą naszego pięknego kraju?

A i z góry dzięki za wszelkie wpłaty sponsorskie na rzecz radia i materiałów reporterskich zamieszczonych w tym wpisie. OBY TAK DALEJ !!! Przypominam o dobrowolnych nierównych wpłatach: np. 10,24 zł , czy 5,89 $ lub w innej wymiennej walucie 🙂 Przypominam, że okienko do kasy czynne jest całą dobę (również w soboty i niedziele handlowe) pod adresem Paypal: [email protected] – proszę przygotować drobne przy nierównych wpłatach, gdyż automat nie wydaje reszty lub zaokrąglić kwoty w górę do pełnej równej sumy (polecam pełne dziesiątki by nie obciążać koprocesora kasjera zbędnymi obliczeniami zmiennoprzecinkowymi – prąd też kosztuje, a zaokrąglenia pujdą być może na ten zaoszczędzony prąd). Zapraszam więc do odsłuchania czwartkowo, piątkowo, a nawet po części sobotnich pogadanek zastępczych.

24 Odpowiedzi

 1. Cześć!

  W Irlandii używa się plastikowo-gumowych o dość jaskrawym kolorze słupków z elementami odblaskowymi, a gdy stoją w nieoświetlonym miejscu to instaluje się na nich dodatkowe lampki żeby słupki były dobrze widoczne w nocy.

  Link: Słupki drogowe w Irlandii.

  Korzystając z okazji gorąco zapraszam do subskrypcji i oglądania kanału YouTube mojego świeżutkiego projektu o nazwie „Bez Montażu, Bez Cenzury„.

  Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim miłego weekendu 😉

 2. A podobno nocne radio miało być za darmo

 3. … OFERTA WAZNA TYLKO DO 22:49…

  • hej. jaki jest twoj paypal?

   • paypal.me/Pysko – [email protected]

    • a w jakiej walucie masz konto? bo moge wybrac sposob wymiany.

     • Prawdę mówiąc mam nam parę zł, parę E i parę $. Ale jeśli chcesz wspomóc mój US-fon to najlepiej w $ bo przy dołądowaniu mam potem cholerny problem i musze przekazywać kilka razy między wirtualnymi Paypalami by mi sie to przewalutowało , a właśnie 12,5 $ na następny miesiąc us fonu teraz zbieram bo podzwonię sobie w wakacje na wstępie po biurach nieruchomości polonijnych celem zasiągnięcia info jak tanie tam są domy na tle naszych wielkopłytowych kawalerek.

      • wyslalem 5$ daj znac jaka oplata poszla.

      • przyszło bodaj 4,48$ Dzięki ale i drugi nr skubancy mi chcą zwiesic …. zadaja dokumentu….

      • Etam,w obu przypadkach na pewno mozesz odzyskac pieniadze ktore sa na koncie skype.

      • To nie sa środki na skype…. bo to nie jest nymer przez skype tylko amerykanskiego operatowa voip…. nie ma to nic wspolnego ze skype. Po prostu operator telefonii wyrtualnej a aplikacja do dzwonienia jest dedykowana apka tej firmy lub uniwersalny program jak simsip simple lub zoiper.

 4. Ponieważ ustawiła się bardzo długa kolejka chętnych (jak sądzę) i niektórzy spoglądają czy towar w kawałkach nie jest sprzedawany „spod lady” po znajomości, a zamknąć drzwi przed nosem kolejkowiczom na zewnątrz nie wypada (podobno jest lista społeczna – czy były jakieś zapisy, a nawet chodziła ponoć informacja , że tylko na kartki za wódkę) – aktualizujemy, że oderta ważna do 23:45. Potem zadowoleni lub nie – publikujemy…

 5. Sorki za nieznaczny , ale jednak poślizg w zamieszczeniu wpisu, po prostu długo się plik sklejał, a nagadaliśmy się oj nagadaliśmy i długo mój skromny komputerek renderował. Ale już jest i można odsłuchać.

 6. nie masz co się Etam zastanawiać miliony PLN czekaja, tylko sie rozpędzaj i nadziewaj, a potem leć do adwokata. Maksiu bedzie świadkiem.

 7. Monitory osobiście polecam iiyama, sam posiadam taki 24 cale można pisze kupic na raty dwie raty gratis
  https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd.bhtml?link=mainnavi

 8. W ktorej minucie zaczynaja sie wywody o monitorach, jesli takie byly?

 9. Dodam – pyskoteka przeniosła się pod stary poczciwy adres mojej ulubionej wiśniowej strony http://www.eeetam.tk

 10. DefProc(Cover_Open_Asus_ET2040IUK)

  Foto komputera z tyłu:
  [1] https://techtickerblog.com/wp-content/uploads/2015/02/asus-et2040-1.jpg
  Demontaż innego komputera Asus typu AIO:
  [2] https://www.youtube.com/watch?v=776T1Ko9HmI

  Ze zdjęcia [1] wynika, że są 3 elementy gumowe/plastikowe z tyłu obudowy: (1) podłużna podstawka u dołu obudowy (ale nie chodzi o nóżkę), widoczna także zdemontowana na filmie [2]; oraz (2) i (3) dwa elementy po lewej i po prawej stronie naklejki/tabliczki znamionowej.

  Biorąc pod uwagę, że na nóżce opiera się cały ciężar komputera, wykluczam że obudowa jest zamknięta tylko na zatrzaski, a powinna być zamknięta na co najmniej 4 śruby w pobliżu tej nóżki. Obstawiam, że są one w miejscach (1), (2) i (3) pod gumowymi elementami.

  Jest jeszcze jedna ewentualność, że zdejmuje się sama nóżka, ale to mało prawdopodobne, ponieważ jest połączona z „mechanizmem hamującym”, co widać na YouTube na filmach z unboxingu ET2040.

  Więc po kolei:
  – położyć komputer ekranem do dołu na stole na gąbce,
  – śrubtakiem płaskim o szerokości 4 mm spróbować wydłubać małe elementy gumowe (2) i (3),
  – zdjąć element podłużny (1).
  A dalej wyjdzie samo.

  End DefProc

 11. Hallo !
  Gdzie zniknęła 15 godzinna audycja z hakiem ?
  Gdzie schował się filmik z Etamem ?

  Hallo !

 12. OK, mam 🙂

 13. Etama nadal nie mam !? Znaczy filmiku z nim.

 14. TEMAT: Ból głowy podczas upałów

  Najczęstsze przyczyny bólu głowy (w kolejności od najbardziej prawdopodobnych):
  – odwodnienie – w celu potwierdzenia sprawdzić stan suchości gałek ocznych i ust,
  – obniżenie cukru we krwi – zjeść cukierka,
  – zatrucie – zjeść coś i wypić, sprawdzić objawy na półce w sedesie.

  ===

  TEMAT: Odłączenie zasilania na skutek niepłacenia rachunków

  Myślę, że kluczowe są w tej kwestii faktury następujące po niezapłaconej fakturze. Czy operator OSD zawarł informacje NIEDOPŁATA/ZALEGŁOŚĆ/Łącznie do zapłaty z zaległością. Jeżeli nie, to jest jego zaniedbanie.

  Zmiana sprzedawcy energii może prowadzić do 10% niższej ceny za energię, czyli ok. 5% niższego rachunku za całość (energia+dystrybucja). Ale trzeba uważać, bo większość alternatywnych sprzedawców ma ceny WIĘKSZE od ENEA (czy inny duży sprzedawca, zależnie od regionu PL). Cenę mniejszą ma np. Pulsar Energia.

Zostaw Komentarz